Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Nauka

Wystartował konkurs „Seeds for the Future 2016”!

Seeds for the Future Polska / Facebook
„Seeds for the Future” to międzynarodowy konkurs firmy Huawei. Jego celem jest popularyzacja technologii informacyjno-komunikacyjnej (ICT), rozwój młodych talentów oraz wyłonienie najzdolniejszych studentów uczelni wyższych.

Laureaci konkursu zyskują unikalną okazję na dokształcenie się w obszarze ICT dzięki możliwości udziału w warsztatach technologicznych organizowanych przez firmę Huawei w Shenzhen. Co więcej, mogą skorzystać z wiedzy i doświadczenia ekspertów Huawei, dzięki czemu będą lepiej przygotowani do podjęcia pracy w sektorze ICT. Konkurs stanowi także okazję do poznania kultury i tradycji Chin, stąd tym bardziej warto wziąć w nim udział.

Pilotażowa edycja „Seeds for the Future” odbyła się w 2008 r., zaś w Polsce konkurs jest realizowany od 2014 roku we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji w ramach Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych.

Na chwilę obecną konkurs jest przeprowadzany w ponad 50 krajach na całym świecie, a zaangażowanych jest w niego 10 tys. studentów z ponad 100 uczelni wyższych. W tegorocznej, polskiej edycji konkursu udział bierze 12 uczelni wyższych: Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Gdańska, Politechnika Łódzka, Politechnika Poznańska, Politechnika Śląska, Politechnika Świętokrzyska w Kielcach, Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie, Uniwersytet Jagielloński, Wojskowa Akademia Techniczna oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

Do konkursu mogą przystąpić studenci pierwszego i drugiego stopnia studiów realizowanych zarówno w formie studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych, a także studenci studiów podyplomowych oraz doktoranckich na kierunkach ścisłych z zakresu następujących nauk technicznych: telekomunikacja, informatyka i elektronika.

Każdy student, który przystąpi do konkursu, ma za zadanie opracować pracę pisemną na jeden z poniższych zagadnień:

  1. Program Operacyjny Polska Cyfrowa – szanse i wyzwania.
  2. Rola i znaczenie cyberbezpieczeństwa w Polsce.
  3. Jak działać przeciw wykluczeniu cyfrowemu w Polsce?
  4. Czy Polska jest gotowa do budowania Smart City?
  5. Jak innowacje mogą przyczynić się do wzrostu konkurencyjności Polski?

Prace konkursowe należy nadsyłać do 31 maja br. do koordynatora ze swojej uczelni. Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane podczas uroczystości 15 lipca 2016 r., zaś warsztaty technologiczne odbędą się w dniach 14-27 sierpnia br. 

Więcej informacji na temat konkursu na stronie: https://www.facebook.com/SeedsfortheFuturePolska/

.materiały prasowe.

 

 

 

 

Reklama

Czytaj także

null
Kultura

Mark Rothko w Paryżu. Mglisty twórca, który wykonał w swoim życiu kilka wolt

Przebojem ostatnich miesięcy jest ekspozycja Marka Rothki w paryskiej Fundacji Louis Vuitton, która spełnia przedśmiertne życzenie słynnego malarza.

Piotr Sarzyński
12.03.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną