Metoda na kryzys - zimowa turystyka dla seniorów
Lataj nie latem
Studenci mają swego Erazmusa – unijny program wymiany. Seniorzy mogą mieć Calypso – program dopłat do unijnej turystyki. Prototyp przetestowali Hiszpanie. To się może opłacić.
Jeśli uda się wygospodarować pieniądze dla turystyki socjalnej, program naprawdę zacznie funkcjonować
Arco Images/Forum

Jeśli uda się wygospodarować pieniądze dla turystyki socjalnej, program naprawdę zacznie funkcjonować

Świat jest jak księga. Kto nie podróżuje, ten czyta tylko jedną jej stronę” – na te słowa św. Augustyna powołuje się Antonio Tajani, unijny komisarz odpowiedzialny za przemysł i przedsiębiorczość. Tę drugą domenę włoski polityk potraktował na tyle poważnie, że postanowił pomóc europejskiemu sektorowi turystycznemu, a równocześnie zaskarbić sobie sympatię milionów unijnych obywateli. Konkretnie tych, którzy chętnie podróżowaliby po innych krajach członkowskich, ale nie mają na to pieniędzy.

Tajani promuje wspólnotowy program Calypso, nazwą nawiązujący do mitologicznej nimfy znanej przede wszystkim z Homerowskiej „Odysei”: Kalipso więziła przez siedem lat Odyseusza i chciała, aby został jej mężem. Na szczęście komisarz Tajani nie ma zamiaru nikogo pozbawiać wolności.

Wręcz przeciwnie. Promuje ideę tzw. turystyki socjalnej i z uporem przekonuje, że Unia powinna znaleźć pieniądze na program dopłat do wczasów dla tych, którzy nie są w stanie uzbierać całej kwoty.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną