Grażyna Piotrowska-Oliwa - nowa prezes PGNiG
Teraz gaz
Na nową prezes PGNiG Grażynę Piotrowską-Oliwę czekają trzy zadania: dogadać się z prezesem Urzędu Regulacji Energetyki, skłonić Gazprom do obniżki cen, szybko znaleźć złoża i uruchomić wydobycie gazu łupkowego.
Grażyna Piotrowska-Oliwa wypracowała sobie biznesową sławę w Telekomunikacji Polskiej.
Jacek Turczyk/PAP

Grażyna Piotrowska-Oliwa wypracowała sobie biznesową sławę w Telekomunikacji Polskiej.

Gdy czuje napięcie i chce się trochę rozładować, Grażyna Piotrowska-Oliwa siada do fortepianu. Lubi grać pięciogłosowe fugi Jana Sebastiana Bacha, tak jak uczyła ją prof. Maria Kubień-Uszokowa na Akademii Muzycznej w Katowicach. Zdobyty w 1993 r. dyplom w klasie fortepianu jest jednym z wielu dokumentów świadczących o wszechstronnych talentach szefowej koncernu gazowego. Potwierdzają to także dyplomy Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, elitarnych studiów Executive MBA na francuskim INSEAD (Institut Européen d’Administration des Affaires), nie licząc licznych kursów i szkoleń w kraju i za granicą.

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy zapewne nieraz siadała do fortepianu.

Kiedy w 2009 r. rozstała się z Grupą Telekomunikacji Polskiej (TP) – po ośmiu latach pracy, w tym dwóch jako prezes Centertela, operatora sieci komórkowej Orange – wydawało się, że nie będzie długo czekać na jakieś ważne stanowisko. France Telecom, właściciel Grupy TP, kusił ją podobno atrakcyjnymi posadami za granicą. Prasa spekulowała, że chodzi o prezesurę sieci Orange w Wielkiej Brytanii lub Senegalu, ale Piotrowska-Oliwa dawała do zrozumienia, że nie musi się spieszyć, że rozważa różne opcje. Na łamach „Forbesa” tak malowniczo opisała swoją sytuację zawodową: „jak krokodyl wystawiam oczy nad powierzchnię wody i obserwuję pojawiające się propozycje.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną