Jak zbudować energooszczędny dom?
Poradnik budowlany: Za ciepłą ścianą
Najtańsza jest energia zaoszczędzona, twierdzą eksperci. Do oszczędności skłania rachunek, ale też coraz surowsze przepisy.
Polityka

W miastach widać ostatnio mniej rusztowań i robotników mocujących do ścian styropian albo wełnę. Jak wynika z badań TNS Polska, przeprowadzonych na zlecenie firmy Knauf Insulation, większość takich robót mamy za sobą: 58 proc. domów zostało już ocieplonych. Natomiast właściciele 28 proc. budynków zamierzają to zrobić w najbliższych trzech latach. Jeszcze inni do starej izolacji dorzucają warstwę dodatkową. Wzrost cen energii jest jedyną prognozą, która się sprawdza. Producenci materiałów izolacyjnych mają zapewnioną przyszłość.

Na zimny dom albo mieszkanie w takim domu coraz trudniej będzie znaleźć kupca. Prawdopodobnie od przyszłego roku w ofercie sprzedaży trzeba będzie podać, jakie jest zapotrzebowanie budynku na energię. To zmiana, zapowiedziana w założeniach projektu ustawy o charakterystyce energetycznej budynku. Dziś świadectwo energetyczne nie jest wymagane nawet przy podpisywaniu aktu sprzedaży, właściciel przedstawia je na żądanie kupującego.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj