Ranking: w którym banku najlepiej trzymać pieniądze
Wybierz dla siebie najlepsze konto
Jak połapać się w gęstwinie ofert i umów, pełnych gwiazdek i zapisów drobnym drukiem? Jak nie wpaść z deszczu pod rynnę? Zmęczonym i pogubionym w tym świecie proponujemy Porównywarkę POLITYKI.
Niestety, nawet w przypadku kont internetowych prowadzonych za darmo, banki mają dla klientów coraz więcej przykrych niespodzianek.
Marek Sobczak/Polityka

Niestety, nawet w przypadku kont internetowych prowadzonych za darmo, banki mają dla klientów coraz więcej przykrych niespodzianek.

Każdego dnia jesteśmy zasypywani ofertami. Bankowcy namawiają, żeby skorzystać z atrakcyjnych kont bankowych czy kart kredytowych, firmy telekomunikacyjne mają dla nas rozmowy za zero złotych i bajecznie tani internet, ubezpieczyciele polisy ubezpieczeniowe, które od wszystkiego ochronią, a firmy energetyczne prąd za półdarmo. Jaka jest prawda, dowiadujemy się zwykle po czasie, gdy pojawią się pierwsze faktury do zapłacenia.

Dziennikarze tygodnika będą prześwietlać dla państwa rozmaite oferty, porównywać je, ostrzegać przed pułapkami zastawianymi przez speców od marketingu. Zaczynamy od rankingu kont bankowych.

***

Fala podwyżek prowizji za usługi bankowe przetacza się przez większość działających w Polsce banków. W ten sposób instytucje finansowe próbują rekompensować sobie niższe zarobki, jakie osiągają np. z powodu spadających stóp procentowych czy ustawowo obniżonych stawek opłat interchange pobieranych z kolei od handlu. Nie znaczy to jednak, że milionom klientów banków pozostało bezczynne przyglądanie się, jak co miesiąc z ich kont znika coraz więcej pieniędzy pobieranych za bankowe usługi.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną