Jak efektywnie i efektownie zagospodarować poddasze

Moda na poddasza nie mija
Polacy lubią domy z użytkowym poddaszem, co widać nie tylko na placach budów. Także w starych domach coraz częściej adaptowane są strychy, które dotąd zwykle służyły za rupieciarnię. To najtańszy sposób na uzyskanie dodatkowej powierzchni mieszkalnej.
W przypadku adaptacji poddasza na mieszkanie kluczową sprawą jest zapewnienie jak największej przestrzeni oraz ilości światła i świeżego powietrza.
BEW

W przypadku adaptacji poddasza na mieszkanie kluczową sprawą jest zapewnienie jak największej przestrzeni oraz ilości światła i świeżego powietrza.

Z ubiegłorocznych badań serwisu Oferteo.pl wynika, że spośród 207 inwestorów budujących dom, przeszło sześciu na dziesięciu zdecydowało się na poddasze lub piętro. A przecież często jest to rozwiązanie droższe, bo wymagające solidnego stropu i schodów, niż budowa domu parterowego o podobnej powierzchni. W dodatku dom parterowy jest dużo wygodniejszy, zwłaszcza dla osób starszych czy niepełnosprawnych. Sęk w tym, że na małej działce, a takie kupowane są u nas najczęściej ze względu na bardzo wysokie ceny, łatwiej jest zmieścić dom z użytkowym poddaszem.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną