Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Poradniki rynkowe

Zdaniem eksperta

Jak zorganizować najlepszą formę leasingu

Marcin Stasiak, menadżer ds. Rozwoju Rynku w EFL Marcin Stasiak, menadżer ds. Rozwoju Rynku w EFL
Za gotówkę, na kredyt, a może poprzez leasing – jak± drogę wybrać, żeby samochód nie obci±żał zbyt mocno finansów przedsiębiorcy?

Finansowanie pojazdów przedsiębiorców Leasing czy pożyczka

Auta firmowe są w dzisiaj niezbędne do sprawnego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa – to niemal podstawowe narzędzie pracy. Na rynku dostępnych jest wiele sposobów ich finansowania, ale to właśnie leasing i pożyczka są najwygodniejszymi instrumentami, dającymi przedsiębiorstwom wiele korzyści. Przedsiębiorcy decydujący się na którąś z wymienionych form mogą sfinansować zarówno nowe jak i używane samochody osobowe i dostawcze.

W przypadku usługi leasingu mają do wyboru leasing operacyjny oraz finansowy. Wpłata (udział) własna przy finansowaniu zaczyna się od 0 proc., a okres finansowania może wynieśc nawet 5 lat.

Wiele firm oferuje także dodatkowe usługi, wspomagające obsługę aut firmowych. W portfolio EFL do dyspozycji Klientów dostępne są m.in.: korzystne pakiety ubezpieczenia, karta paliwowa czy Centrum Likwidacji Szkód. Firmy posiadające rozbudowany park samochodwy mogą skorzystać z profesjonalnego zarządzania flotą pojazdów.

Bezpośrednia współpraca z dostawcami aut umożliwia negocjowanie atrakcyjnych rabatów dla firm leasingujących, co przekłada się na korzystne warunki cenowe proponowane przedsiębiorcom. Natomiast dostępne programy assistance zapewniają pomoc w sytuacji zaistnienia szkody lub awarii pojazdu.

Pożyczka na samochód

Autopożyczka, podobnie jak w przypadku leasingu, obejmuje finansowanie zarówno nowych jak i używanych pojazdów. Dlaczego warto skorzystać z pożyczki? Przedsiębiorcy zyskują elastyczny – podobnie jak w kredycie - okres trwania umowy z możliwością szybszej spłaty, zyskując szybką decyzję kredytową i proste, podobne jak w przypadku leasingu, procedury.

Swobodne zarządzanie wysokością rat

EFL w swojej ofercie posiada usługę Leasingu Swobodnego - unikatowy na polskim rynku produkt.

Usługa Leasingu Swobodnego pozwala na samodzielne zarządzanie płatnościami w celu dopasowania ich do bieżącej płynności finansowej firmy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, przedsiębiorca ma możliwość szybkiej reakcji na sytuację na rynku, na którym prowadzi swój biznes.

Wymagane dokumenty

Lista dokumentów potrzebnych do zawarcia umowy jest uzależniona od rodzaju finansowania, wartości nabywanego przedmiotu oraz wymogów formalnych stawianych przez firmę leasingującą. Firmy finansowe stosują procedury standardowe oraz uproszczone – na ich podstawie kształtowane są odmienne wymogi formalne i dokumentowe. W przypadku procedury uproszczonej od przedsiębiorcy wymagamy jedynie: podstawowych dokumentów rejestrowych (wpis do ewidencji działalności gospodarczej, zaświadczenia o numerze REGON i NIP), oświadczenia o wysokości osiąganego dochodu oraz zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami do ZUS. Przy drogich autach o znacznej wartości lub niestandardowych warunkach umowy, stosując tzw. procedurę standardową dodatkowo od Klienta wymagamy m.in. dokumentów finansowych oraz zaświadczenia z Urzędu Skarbowego o braku zaległości wobec budżetu.

***

Marcin Stasiak
Menadżer ds. Rozwoju Rynku w EFL

Polityka 25.2017 (3115) z dnia 20.06.2017; Poradnik finansowy; s. 43
Oryginalny tytuł tekstu: "Zdaniem eksperta"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Czy człowiek mordujący psa zasługuje na karę śmierci? Daniela zabili, ciało zostawili w lesie

Justyna długo nie przyznawała się do winy. W swoim świecie sama była sądem, we własnym przekonaniu wymierzyła sprawiedliwą sprawiedliwość – życie za życie.

Marcin Kołodziejczyk
13.04.2024
Reklama