Okna: liczy się jakość i estetyka
Okna z wymogami
Nowoczesne okna mają być nie tylko niezawodne w użytkowaniu, bezpieczne i ciepłe, ale także ładne. Jak radzą sobie z tym ich producenci?
Profile okienne są coraz cieńsze, smuklejsze, ustępują miejsca doświetlającym przeszkleniom.
Aluplast

Profile okienne są coraz cieńsze, smuklejsze, ustępują miejsca doświetlającym przeszkleniom.

Chyba najważniejszym parametrem charakterystyki nowoczesnych okien jest ich izolacyjność termiczna, uwzględniana w nowych warunkach technicznych. Zgodnie z wytycznymi obowiązującymi od początku tego roku współczynnik przenikalności cieplnej U dla okien fasadowych nie może przekraczać 1,1 W/m2K, a dla okien dachowych 1,3 W/m2K. Wymagania te będą obowiązywać do końca 2020 r. A potem będą jeszcze ostrzejsze – do 0,9 W/m2K dla okien pionowych oraz 1,1 W/m2K dla okien dachowych.

Większość producentów okien już teraz jest przygotowana na tak restrykcyjne wymagania dotyczące energooszczędności. Ale nie chodzi wyłącznie o warunki techniczne. Rośnie również świadomość i wiedza inwestorów, którzy w energooszczędności upatrują wymiernych korzyści finansowych. Wiadomo bowiem, że zakup energooszczędnych okien zwróci się w okresie kilku lat. Warto też mieć na uwadze, że energooszczędne okna będą tylko wtedy energooszczędne, jeśli zostaną fachowo zamontowane, zgodnie z zasadami tzw.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj