20 lat Radia Maryja
Źródło miłości
Po 20 latach istnienia Radio Maryja zgromadziło ponad milion słuchaczy, czy też raczej wyznawców. Wielu spośród nich poczuło się w obowiązku przybyć na toruński jubileusz.
Ojciec Tadeusz Rydzyk podczas obchodów 20-lecia Radia Maryja w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu.
Wojciech Strozyk/Reporter

Ojciec Tadeusz Rydzyk podczas obchodów 20-lecia Radia Maryja w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu.

20 lat ma moje radio, 20 lat ma Radio Maryja/20 lat nadaje, nie upadło, bo patronka radiu ciągle sprzyja/20 lat jest naszym przyjacielem, 20 lat przy Bogu i Kościele.

Na dziedzińcu rozgłośni ojca Tadeusza Rydzyka, obok pomnika Jana Pawła II, w sobotę 3 grudnia Kapela znad Baryczy gra najnowszą piosenkę, specjalnie przygotowaną na okrągłe urodziny. Starsze panie kołyszą się w rytm muzyki sacro polo. W uniesionych nad głowami dłoniach falują różańce.

Pod siedzibę radia podjeżdżają kolejne autokary. Wszyscy chcą zwiedzić rozgłośnię. Ale zobaczą tylko znajdującą się na wprost wejścia kaplicę. Pan kierujący ruchem prosi, by przechodzić sprawnie dookoła, od prawej do lewej, przed ołtarzem i obrazem Maryi, więc nie bardzo można się pomodlić. Wierni klękają, jedni w ławkach, drudzy przed obrazem, ale pan grzecznie przypomina, że na zewnątrz straszna kolejka i inni też chcieliby wejść. Wychodzą zatem z powrotem na dziedziniec posłuchać kapeli. Popatrzeć na tablice informacyjne. Na jednej zdjęcia ojców redemptorystów pracujących w radiu. – Jacy oni piękni wszyscy – wzdycha słuchaczka z Pszczyny, po pięćdziesiątce. – Jeden przystojniejszy od drugiego.

Można zajrzeć do lewego skrzydła na parterze po darmowe materiały. I po berecik, jeśli ktoś jeszcze nie ma. Małe, wydziergane na szydełku bereciki, z włóczki co prawda standardowej, a nie z moheru, przypina się do kurtki czy klapy jesionki.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną