Jak powstają wielkie widowiska sportowe
Kamery nad murawą
Jeśli transmisja meczu Niemcy-Włochy zerwie się choćby na chwilę, sędzia natychmiast przerwie spotkanie. W wielkiej piłce to widzowie są najważniejsi.
Transmisja meczu to jedno z najbardziej złożonych przedsięwzięć w dzisiejszej telewizji.
Stanisław Kowalczuk/EAST NEWS

Transmisja meczu to jedno z najbardziej złożonych przedsięwzięć w dzisiejszej telewizji.

Tylko w Polsce mecz otwarcia Euro 2012 oglądało 15,5 mln osób, najwięcej od wielkich sukcesów Adama Małysza sprzed dekady. Kolejny rekord padł podczas spotkania biało-czerwonych z Rosją, kiedy przed ekranami zgromadziło się ponad 16 mln widzów. – Inne mecze turnieju, nawet bez udziału Polaków, też miały wielką oglądalność, niezależnie od grających drużyn oglądało je na naszych antenach po 78 mln widzów – mówi Piotr Kuszpit, producent z TVP. Wszyscy oglądają, ale mało kto zna kuchnię tego widowiska. A transmisja meczu to jedno z najbardziej złożonych przedsięwzięć w dzisiejszej telewizji.

O tym, co zobaczymy podczas półfinałowego meczu w Warszawie, zdecyduje brytyjski realizator Jamie Oakford. Brytyjczyk wielokrotnie pracował przy produkcjach spod znaku UEFA i FIFA – był mistrzem telewizyjnej ceremonii podczas trzech mundiali, Ligi Mistrzów, ma za sobą dwa finały Pucharu UEFA, a w tym roku finał Ligi Europejskiej.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj