Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Polityka i obyczaje

Polityka

Wiesław Gałązka, specjalista od wizerunku, o braku Leszka Millera na liście gości zaproszonych na wesele córki Aleksandra Kwaśniewskiego: „Pobierają się dzieci, ale listę gości ustalają ważniejsi rodzice. A ta lista jest znamienna w kontekście polityki – zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę przymiarki byłego prezydenta do urzędu premiera”.

W „Super Expressie” Kazimierz Olszewski, rumpolog, czyli wróżbita odczytujący przyszłość z kształtów damskich pośladków, prorokuje, że nie będzie tego roku złotej polskiej jesieni, będzie natomiast wielka polityczna zawierucha. „W najgorszym wypadku rząd może zachwiać się w posadach” – ostrzega rumpolog.

Premier wraca do formy – ogłosił „Fakt”: „Z domu w Sopocie wyruszył na pierwszy od dłuższego czasu trening. Premier po czterech tygodniach przerwy biegał jak natchniony. Oficer z Biura Ochrony Rządu, który towarzyszył Tuskowi, musiał się bardzo starać, żeby nie zgubić szefa rządu”.

Felietonista Michał Ogórek o zorganizowanej w Kancelarii Prezydenta konferencji lansującej hasło aktywnego starzenia: „Chodzi o to, aby nie starzeć się niemrawo i mało dynamicznie, ale robić to na całego i ze wszystkich sił. Wzięli to sobie do serca choćby młodzi ministrowie w rządzie Tuska – zanim ktokolwiek zdążył ich rozróżnić – w ciągu roku się zestarzeli, a nawet kompletnie zużyli”.

Ludowcy zamieścili w Internecie infografikę, na której surowy Rostowski każe płacić VAT, a dobrotliwy Pawlak proponuje, by należność płacić dopiero wtedy, gdy na konto przedsiębiorcy wpłyną pieniądze. Jan Bury, szef klubu PSL, o Rostowskim w radiowym wywiadzie: „Nie jest ulubieńcem naszego klubu ani w sprawach gospodarczych, ani podatkowych.

Polityka 39.2012 (2876) z dnia 26.09.2012; Polityka i obyczaje; s. 106
Reklama