Grunt to rodzinka

W polskim kotle gotują się głównie pomyje. Na lewicy Leszek Miller przypomniał sobie, że prezydent Aleksander Kwaśniewski był pijany nie tam i nie wtedy, kiedy można. Wyciąganie tego argumentu teraz, po latach, jest żałosne i ma na celu zdyskredytowanie byłego prezydenta, który montuje akcję Europa Plus ze znienawidzonym przez Millera Palikotem i renegatem z SLD Markiem Siwcem. Tymczasem SLD powinien się do tej akcji przyłączyć, gdyż rozdrobniona lewica w wyborach do Parlamentu Europejskiego wypadnie blado, a działając wspólnie, ma przynajmniej szansę stworzyć alternatywę dla Platformy i dla prawicy.

Prawica, podobnie jak lewica, też gryzie się wzajemnie – wszak jedni i drudzy smażą się w polskim piekle. Niedawno kilku polityków prawicowych (Giertych, Moczulski, Marcinkiewicz, Libicki i inni) wymyśliło Instytut Myśli Państwowej. Pomysł jak pomysł, na razie nic specjalnego. W czasach kiedy narzeka się, że w polskiej polityce jest mało treści, mało refleksji, mało programów, fabryk myśli etc.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj