Spowiedź grzesznika

Marta Stremecka z wydawnictwa Czerwone i Czarne przeprowadziła wywiad Missisipi z Jerzym Urbanem, podczas którego zadawała niesłuszne pytania. Tak przynajmniej twierdzi dziennikarka tygodnika NIE, podpisująca się AWŁ. Ja rozumiem – pisze – że „styl wywiadu w dzisiejszym polskim dziennikarstwie opiera się na napierdalance – ale rzecz w tym, iż w pytaniach red. Stremeckiej żadnej napierdalanki nie widać. Jedynie poczucie swojej – czytaj antykomunistycznej – racji i domaganie się, aby Urban tę rację uznał”.

Niesłuszne pytania brzmią np. tak: „Był pan modelowym materiałem na opozycjonistę (jak Kuroń czy Modzelewski – Pass.). Co sprawiło, że w pewnym momencie stanęliście po dwóch wrogich sobie stronach? Skąd się wzięła pana wrogość do Solidarności? Czy nie było panu głupio, tak po ludzku, że internowani są pana znajomi, choćby Adam Michnik? Czemu nie powiedział pan: dość, wypisuję się z tego interesu?

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj