Mizerski na bis
Do kogo wypina się tęcza

Akcja Katolicka alarmuje: zainstalowana na warszawskim placu Zbawiciela tęcza – symbol powszechnie kojarzony z ruchem gejów i lesbijek – nęka wiernych odwiedzających miejscowy kościół. Wierni ci narzekają, że nie mogą dojść do kościoła, nie patrząc na tęczę, która w ten sposób obraża ich uczucia religijne. Zdaniem wiernych instalacja – dzieło gdańskiej artystki sfinansowane przez Instytut Adama Mickiewicza – jest agresywna i się wypina, przez co burzy poczucie estetyki na placu.

Rzeczniczką oburzonych na tęczę została radna Johann z PiS, wiceprzewodnicząca Rady Warszawy. Wspierane przez nią środowiska katolickie domagają się od władz stolicy społecznych konsultacji w sprawie tęczy. Zaś Akcja Katolicka przy parafii Najświętszego Zbawiciela w oficjalnym piśmie do ratusza informuje w imieniu „wielotysięcznej rzeszy parafian”, że nie życzy sobie, aby tęcza zakłócała spokój przed kościołem.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj