Mizerski na bis
Czym grozi kontakt z pozaziemską inteligencją

Brytyjska badaczka prof. Jocelyn Bell Burnell z Uniwersytetu w Oksfordzie przewiduje, że już przed końcem obecnego stulecia odkryjemy inteligentne istoty pozaziemskie. Jej zdaniem, na taką ewentualność powinny bardzo starannie przygotować się rządy poszczególnych krajów. Należy m.in. opracować protokół postępowania na wypadek zauważenia obcej cywilizacji. „Jeśli podejrzewamy istnienie inteligentnego życia pozaziemskiego, musimy określić, czy chcemy się z nim kontaktować czy nie. A także ustalić, kogo najpierw ma zawiadomić astronom, który zarejestruje sygnał z kosmosu” – powiedziała uczona podczas konferencji EuroScience Open Forum w Dublinie.

Jak się dowiedziałem, nasz rząd także przygotowuje się na spotkanie z inteligentnymi istotami pozaziemskimi, a MSWiA jest w trakcie tworzenia na tę okazję stosownych procedur. – Na razie premier zobowiązał wojewodów do bezzwłocznego informowania o przypadkach zaobserwowania obcej cywilizacji na ich terenie – mówi rzecznik rządu, dodając, że premierowi bardzo zależy na tym, aby Polska znalazła się w czołówce krajów, które nawiążą kontakt z przedstawicielami obcej cywilizacji.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj