Mizerski na bis
Prezes idzie zgodnie z planem

W mediach narasta atmosfera podejrzeń, że prezes Kaczyński tylko udaje, że chce wygrać wybory, podczas gdy w istocie w ogóle mu na tym nie zależy. „PiS żadnych wyborów wygrywać nie chce. Chce trwać niezłomnie i jako jedyne na słusznych pozycjach (…) Robić nie muszą nic poza kłapaniem paszczą wedle od lat przećwiczonego wzoru, diety lecą, żelazny elektorat zawsze zjawi się na zawołanie i będzie nosić na rękach” – pisze w „Do Rzeczy” Rafał Ziemkiewicz. A Jacek Żakowski w „Gazecie Wyborczej” dodaje: „Bardzo wiele wskazuje na to, że sposobem Kaczyńskiego na życie i jego ostatnim wielkim politycznym planem jest trwanie w komfortowej totalnej opozycji”.

W wyborach Jarosław Kaczyński od lat zadowala się zwycięstwami moralnymi i trudno się temu dziwić, bo na zwycięstwach faktycznych kiepsko wychodzi. Ostatnie wyborcze zwycięstwo odniesione przez PiS doprowadziło w konsekwencji jedynie do kuriozalnej koalicji, upadku rządu Jarosława Kaczyńskiego i kompromitacji partii.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj