Polityka i obyczaje
Polityka

Znawca Rosji prof. Andrzej Nowak zna także wszystkich Polaków (rozmowa „wSieci”): „Ci, którzy żyją »w tym kraju«, których związek z polskością sprowadza się tylko do miejsca zamieszkania, czują się być może lepiej niż w poprzedniej epoce. Oni oceniają dobrobyt mierzony technicznymi gadżetami. Jednak dla Polaków, którzy swą tożsamość kulturową i historyczną traktują poważnie – jako zbiorowy obowiązek – ostatnie ćwierćwiecze to okres, powiem brutalnie, najgorszy dla Polski w całych naszych dziejach”.

Marcin Wolski ­(w latach 1975–81 członek PZPR, obecnie „Gazeta ­Polska”) jak zwykle elegancki: „[gen. Jaruzelski] był facetem o przetrąconym kręgosłupie, karierowiczem w służbie obcego imperium – niewątpliwie inteligentnym i dobrze wychowanym, który błyskotliwie uciekł z tonącej łajby, zabierając kasę okrętową”.

Za to Robert Tekieli, redakcyjny kolega Wolskiego, wzrusza: „Do pogrzebu codziennie odmawiam koronkę do Miłosierdzia Bożego za Wojciecha Jaruzelskiego.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj