Zbrodnia jak w Sodomie
Dobry w domu złym
U Piotra na osiedlu Nagórki w Olsztynie było jak w Sodomie: „mieszkający w mieście mężczyźni, młodzi i starzy, ze wszystkich stron miasta, otoczyli dom, by poswawolić”.
Pierwszy wyrok w sprawie zapadł przed sądem olsztyńskim w pierwszej połowie 2014 r. – dożywocie dla Joanny G. i Jacka P. zwanego Siwym, 15 lat więzienia dla Łukasza K., pseudonim Snajper.
Getty Images

Pierwszy wyrok w sprawie zapadł przed sądem olsztyńskim w pierwszej połowie 2014 r. – dożywocie dla Joanny G. i Jacka P. zwanego Siwym, 15 lat więzienia dla Łukasza K., pseudonim Snajper.

Mieszkanie na parterze, trzy pokoje z kuchnią, należało do Piotra. Żona również była Piotrowa, poślubiona przed ołtarzem, ale obcy mężczyźni czekali do niej w kolejce: kontroler jakości z fabryki opon i tragarz przeprowadzkowy. Kontroler miał sześcioro dzieci, tragarz też sześcioro, a żona Piotra była brzemienna po raz szósty. Mąż próbował ryglować przed obcymi drzwi mieszkania.

Jestem Piotr

Z małego pokoju mieszkania prowadził na ulicę trap dla wózków inwalidzkich.

Piotr pragnął być kapłanem, ale seminarium odrzuciło go z powodu ułomności. Wada serca i niewładne nogi, błąd lekarski podczas operowania 14-latka albo dopust boży – rodzice spodziewali się pokuty, ponieważ odważyli się mieć syna w późnym wieku. Syn czcił ojca i matkę i był im posłuszny zgodnie z przykazaniem. Dom uduchowiony, światem Piotra były wspólnoty oazowe oraz grupy modlitewne w parafii Miłosierdzia Bożego, muzyką pieśni dziękczynno-chwalebne, filozofią teologia, zajęciem służenie ludziom w potrzebie, a jego zgubą była Asia z Morąga, poszukująca odkupienia w stolicy województwa.

Jestem Asia

Będąc żoną, bardzo się starała, by mąż przepisał na nią mieszkanie.

Asia miała dosyć życia w przyczepie kempingowej z dużo starszym mężczyzną, który upijał się i zapładniał. Piło się także w domu rodzinnym Asi, w jej zawodówce, piło się od rana, aż któregoś grudnia Asia została w przyczepie z pięciorgiem skarbów sama, gdy mężczyzna pojechał do Ostródy i nie powrócił.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną