Mizerski na bis
Czy człowiek ma sens

Zdaniem szefa firmy Tesla produkującej auta elektryczne przyszłość należy do samochodów samoprowadzących się. Jest to nieuchronne, bo – jak powiada – człowiek stanowi dziś dla transportu zbyt duże zagrożenie i transport będzie znacznie bezpieczniejszy, jeśli człowieka się z niego wyeliminuje. Nie jest to niestety opinia odosobniona. Trzeba przyznać, że człowiek ma ostatnio złą prasę i wzbudza na świecie coraz większe niezadowolenie. Powodem jest przykry charakter człowieka, przy pomocy którego udało mu się skompromitować wiele szlachetnych idei. Mówi się, że nie tylko transport, ale także inne obszary życia funkcjonowałyby lepiej, gdyby człowieka udało się z nich jakoś wyeliminować.

Jedna z dziedzin, w której człowiek jest na razie niezastąpiony, to polityka. Zdaniem politologów człowiek swoją obecnością politykę zatruwa i obniża jej poziom, jednak nie da się go z niej wyeliminować. – Nie potrafimy na razie skonstruować urządzeń, które skutecznie zastąpiłyby polityków – przyznaje prezes Krajowego Instytutu Studiów Politycznych Nad Człowiekiem.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj