Polityka i obyczaje
Polityka

Już wiemy, dokąd wybierze się z pierwszą wizytą prezydent Janusz Korwin-Mikke. Mianowicie do Vaduz, stolicy Liechtensteinu. „Po pierwsze, jest to państwo rządzone przez prawdziwego księcia, który posiada tam władzę niemal absolutną, otrzymaną zresztą w referendum – tłumaczył dziennikarzowi „Do Rzeczy”. – Po drugie, nikt by mnie wówczas nie oskarżał, że popieram Moskwę, Berlin czy Waszyngton”.

W „Trybunie”, w rozmowie z Marianem Kowalskim, kandydatem Ruchu Narodowego na prezydenta, też padło pytanie, dokąd udałby się jako głowa państwa. Jak się okazało, Kowalski preferuje Białoruś: „Od dawna twierdzę, że Białoruś jest najbardziej suwerenną częścią dawnej Rzeczypospolitej. Dopóki prezydentem tego kraju będzie Aleksander Łukaszenka, mamy szansę na zbliżenie”.

Ważne pytania do wszystkich kandydatów na prezydenta Polski ma Aleksander graf Pruszyński, kandydat na Prezydenta Białorusi (tak się przedstawił w „Gazecie Polskiej Codziennie”).

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj