Mizerski na bis
Stopniowa poprawa w policji
Polityka

Lubię w pogodny dzień patrzeć na generałów kroczących w paradnych mundurach podczas ważnych uroczystości, dlatego ucieszyło mnie, że Komenda Główna Policji planuje zwiększenie liczby stanowisk w korpusie generałów. Z radością przyjąłem także plany zwiększenia liczby oficerów, mimo że nie prezentują się tak atrakcyjnie jak generałowie. To duży krok w kierunku umocnienia wizerunku policji, poważnie w ostatnich latach nadszarpniętego przez niedostateczną liczbę oficerów i generałów, oraz nadmierną liczbę dość kiepsko prezentujących się funkcjonariuszy niższych rangą.

Oczywiście jeśli idzie o liczbę generałów, nasza policja już teraz nie ma się czego wstydzić. Ich produkcja od lat utrzymuje się na przyzwoitym poziomie. Gdy idzie o korpus oficerów, sytuacja też jest stabilna – obecnie jeden oficer przypada na czterech funkcjonariuszy, a Komenda Główna zapewnia, że po zmianach będzie jeszcze lepiej, gdyż jeden oficer będzie przypadał na trzech funkcjonariuszy.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj