Jad z amazońskiego płaza przyciąga spragnionych niezwykłych doznań
Żabko, pozwól żyć 
Do Polski co miesiąc dociera kilkaset przesyłek ze śmiercionośnym jadem pewnej żaby żyjącej w Amazonii. Odbierają je tak zwani podawacze. Czy lepiej, naciągacze.
Żaba olbrzymia i wielki biznes.
M. Pfefferle/Arco Digital Images

Żaba olbrzymia i wielki biznes.

Żaba olbrzymia (Phyllomedusa bicolor), zwana kambo, upomniała się o Natalię rok temu. To był rewelacyjny czas, bo Nata nie tylko skończyła drugi kierunek studiów i dostała pracę w postprodukcji filmowej, ale też weszła na ścieżkę rozwoju duchowego. Czyli codziennie rano ćwiczyła jogę, a potem medytowała, aby z sukcesem przetrwać 10 godzin w pracy i zdążyć na dodatkowe lekcje hiszpańskiego. Mimo to, praktykując wdzięczność, a potem na stopklatce czyszcząc ze zmarszczek twarze aktorów, nie czuła pełni szczęścia. Zmieniła więc dietę na wege, odrzuciła mięso, a kiedy i to nie podziałało, zwróciła się ku miłości. Była uważna na drugą osobę w mallu, pracy czy na targu śniadaniowym, ale pełni nadal nie było. – Na 28. urodziny postanowiłam dać sobie prezent, czyli oddać krew dla potrzebujących – wspomina. – I wtedy okazało się, że mam jej za mało. W badaniach wyszła choroba autoimmunologiczna, autoagresja. Leki to chemia i koncerny, które niszczą świat, więc postanowiłam poszukać pomocy w naturze. I wtedy upomniała się o mnie żaba olbrzymia, święte zwierzę z Amazonii. Czyli poznałam Zbycha.

Odmienić los

Zbycho mówi szybko, skacze z tematu na temat, jak człowiek w transie. Lecz jego klientom wyraźnie to nie przeszkadza. Sam jest zdania, że w ten sposób – w lekkim nieskoordynowaniu z rzeczywistością – przejawia się w nim moc ziemi.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną