Niełatwo być dzielnicowym
Jest robota na dzielnicy
Dzielnicowy jest jak yeti – każdy o nim słyszał, ale nikt go nie widział. Żart ma już ze 20 lat, ale ciągle śmieszy. Zwłaszcza dzielnicowych.
Aspiranci Małgorzata Więcek i Marian Leśniewski w trakcie akcji „Poznaj swojego dzielnicowego
Piotr Grzybowski/SE/EAST NEWS

Aspiranci Małgorzata Więcek i Marian Leśniewski w trakcie akcji „Poznaj swojego dzielnicowego

Umówienie się na spotkanie z dzielnicowym M. to wyczyn. W poniedziałek jeździł w patrolu. Normalnie to nie powinien, ale jako funkcjonariusz podlegający pod dział prewencji nie ma za dużo do gadania. Zresztą przełożeni tłumaczą, że to też jest forma kontaktu z mieszkańcami. We wtorek również jeździł w patrolu. Spokojnie było, to i na rewir przy okazji skoczył i dwa doręczenia z sądu doniósł.

W środę powinien mieć wolne, ale komendant posterunku osobiście poprosił go o przyjście do pracy. Komenda mała, a wakatów dużo. Ludzi ciągle brakuje. M. ostatni urlop wziął w 2013 r. Z samych nadgodzin jeszcze jeden mu się należy, tylko że nie ma kiedy wybrać. Za siedzenie na dyżurce zrobił sobie kolejne nadgodziny, ale komendantowi się nie odmawia. Tym bardziej, jak trzeba go zastąpić na dyżurce. W czwartek M. dostał wreszcie wolne, więc spokojnie mógł przyjść do pracy. Za to, że siedział na dyżurce, komendant dał mu peena, czyli służbę ponadnormatywną. Dodatkowy patrol ekstra, opłacany przez samorząd. Za osiem godzin pracy 200 zł minus VAT. Akurat na tornister dla dzieciaka. W piątek też nie było źle, bo pojechali z kolegą w konwoju. Pacjent był spokojny, to szybko poszło. Piątek w ogóle był udany, bo jak wracali z aresztu, to zrobili jeszcze – jak mówią w komendzie – slalom gigant.

Slalom najczęściej zaczyna się w starostwie.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną