Bank a deweloperzy
Polityka

Nieprawdą jest, jak podano w artykule „Do upadłego” autorstwa Urszuli Szyperskiej (POLITYKA 47/15), jakoby spółka założona przez poszkodowanych klientów dewelopera Tom-Bud Developer I Sp. z o.o. miała zwracać się do Banku z propozycją dokończenia inwestycji Parkowe Wzgórze w Gdańsku ze środków własnych. Żaden taki podmiot nie kontaktował się z Bankiem. Nieprawdą jest, że w toczącym się postępowaniu sądowym w sprawie osiedla Garden Plaza w Ząbkach Bank jest oskarżonym. Bank nie jest oskarżonym w żadnym postępowaniu związanym z tą inwestycją. Nieprawdą jest również, że Bank nie dotrzymał zobowiązań wynikających z umowy restrukturyzacyjnej zawartej z deweloperem Mac Plast Korczak&Korczak Sp.j., który budował osiedle Garden Plaza w Ząbkach. Wydanie oświadczeń o zwolnieniu lokali z obciążeń hipotecznych było uzależnione od spełnienia innych warunków wynikających z umowy, które nie zostały spełnione.

Powszechna Kasa Oszczędności
Bank Polski SA

***

Od autorki:

W artykule pisałam o propozycjach klientów spółki Tom-Bud Developer I, którzy chcieli na własny koszt dokończyć budowę osiedla Parkowe Wzgórze.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj