Elity ze szkoły Ojca Dyrektora
Rydzynki
Nowocześni w formie, tradycyjni w treści. Adepci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu to ma być nowa elita.
Toruńska WSKSiM uczy obecnie 500 studentów.
Daniel Pach/Forum

Toruńska WSKSiM uczy obecnie 500 studentów.

K. student III roku dziennikarstwa specjalizacji radiowo-telewizyjnej, nie może już dłużej słuchać tych histerycznych krzyków środowisk liberalno-lewicowych. To prawda, z tymi 20 mln dotacji z budżetu państwa wyszło dość niefortunnie. Ale przecież o. Tadeusz Rydzyk napisał w „Naszym Dzienniku”, że nie zwracał się do nikogo o takie wsparcie dla uczelni i nie chce dostawać środków kosztem ludzi biednych. Przyznał również, że uczelnia nigdy nie otrzymywała żadnej pomocy od rządzących, pomimo wychowywania młodzieży dla posługi Rzeczpospolitej.

Mimo że dotacja w końcu nie została przyznana, niszczące ataki nie ustały. Parę dni później przyczepiono się do 26 mln zł odszkodowania za zerwanie umowy na dofinansowanie wydobycia wód geotermalnych, które fundacja Lux Veritatis dostała od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, choć to przecież wynik sądowej ugody. A na początku marca znowu – krzyk o 200 tys. dofinansowania z MSZ na projekt fundacji Lux Veritatis „By pamięć o nich trwała”, choć był to przecież otwarty konkurs ministerialny o transparentnych zasadach.

Dla K. to nieprzyzwoite: mówić o pieniądzach, a nie dostrzec potrzeby kształcenia elit. Dla K., mimo młodego wieku (rocznik ’94), jest to priorytet. Między innymi dlatego półtora roku temu, z własnej inicjatywy, razem ze znajomymi z uczelni założył miesięcznik internetowy, który ma zainspirować Polaków do wychodzenia z patriotyczną inicjatywą, dekomunizowania przestrzeni publicznej i dążenia do samodoskonalenia w duchu patriotyzmu i szacunku dla tradycji.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną