Sylwetka: Sarah Palin
Pali się do władzy
Wszyscy kochają Sarę Palin. Fani z prawicy, bo konserwatyzm zyskał dzięki niej energię i seksapil. Media, bo polityka amerykańska stała się barwniejsza.
Sarah Palin
Reuters/Sean Gardner/Forum

Sarah Palin

Sarah Palin płynie na wysokiej fali. O Johnie McCainie, który dwa lata temu wydobył ją z niebytu, proponując kandydowanie na wiceprezydenta, mało kto pamięta, a nieznana wówczas gubernator Alaski jest dziś najpopularniejszym politykiem Partii Republikańskiej i ikoną konserwatywnego betonu. Jej gwiazda świeci pełnym blaskiem i nawet wrogowie Sary Palin przyznają, że jej nie docenili. Była miss Wasilli i wicemiss Alaski zamiast wrócić w pokorze do północnej krainy łosi i niedźwiedzi, została „prezydentem prawicowej Ameryki”. A na tej prawicowej może się nie skończyć.

Haki na Palin

Po przegranych wyborach prezydenckich dwa lata temu nic nie zapowiadało tak dobrej passy. Na Alasce ciążyły na Palin zarzuty nadużywania władzy i piętrzyły się rachunki od adwokatów. Prasa powtarzała plotki o kryzysie jej małżeństwa, rozpuszczane przez byłego już narzeczonego jej córki Levy’ego Johnstona. Młodzieniec ów popsuł malowany przez Palin obraz nieskazitelnej rodziny, gdyż zrobił jej córce dziecko, imprezował i sfotografował się nago dla pornomagazynu „Playgirl”. W lipcu ubiegłego roku Palin niespodziewanie ogłosiła, że ustępuje ze stanowiska gubernatora.

Jak na polityka o wielkich ambicjach wydawało się to krokiem bezsensownym. Nagła rezygnacja wzbudza podejrzenia, że ktoś ma na Palin haki. Fotel gubernatorski jest też zwykle świetną trampoliną na szczyty w Waszyngtonie, a sukces Sary na tym stanowisku na Alasce był jej dużym atutem.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną