Clintonowie
Druga para Ameryki
Na ślubie córki Bill i Hillary Clinton trzymali się za ręce, dając odpór pogłoskom o rychłym rozwodzie. Od dawna nie mieszkają razem, a mimo to pozostają najpopularniejszą parą Ameryki.
Ślub Chelsea Clinton z młodym bankierem kosztował 2 mln dol. Dla prasy tylko oficjalne zdjęcia.
OHPIX/Forum

Ślub Chelsea Clinton z młodym bankierem kosztował 2 mln dol. Dla prasy tylko oficjalne zdjęcia.

Sekretarz stanu USA Hillary Clinton często pojawia się w prasie i telewizji, ale niewiele rzadziej gości tam jej małżonek. Emerytowany prezydent zdaje się być wszędzie, ciągle gdzieś przemawia, podróżuje po świecie, zabiera głos na temat światowych katastrof, komentuje procesy globalizacji. Nikogo to nie dziwi, bo Clinton odszedł z urzędu w wieku 54 lat jako najmłodszy prezydent od czasów Theodore’a Roosevelta, a energia zawsze go rozpierała. W przeszłości byli prezydenci zostawali czasem kongresmanami (John Quincy Adams) i prezesami Sądu Najwyższego (William H. Taft), ale dziś trudno sobie wyobrazić, by najpotężniejszy do niedawna człowiek świata dalej działał w czynnej polityce, odwracając uwagę od swojego następcy.

Księżycowy celebryta

Nie wiadomo, jak historia oceni rządy Clintona, ale bez wątpienia jest pierwszym prezydentem, który na emeryturze został celebrytą. Amerykańskie media skwapliwie odnotowały, że na ślubie córki pokazał się o 10 kg chudszy i próbował na parkiecie „księżycowego kroku” Michaela Jacksona.

Clinton mówi, że wzorował się na Jimmym Carterze, który po odejściu z urzędu podjął działalność dobroczynną i zaangażował się w mediacje w konfliktach, za co otrzymał pokojową Nagrodę Nobla. Sam działa głównie na niwie humanitarnej poprzez fundację charytatywną w nowojorskim Harlemie, skupiającą się na walce z AIDS i pomocy biednym krajom.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną