Margarita Simonian. Usta Kremla
Ma 30 lat i niezwykle odpowiedzialne zadanie: poinformować świat o tym, co myśli Kreml. I przekonać, jako szefowa kanału Russia Today, o słuszności tych poglądów.
Margarita Simonian ma informować świat o tym, co myśli Kreml.
Arseny Neskhodimov/ITAR-TASS/Forum

Margarita Simonian ma informować świat o tym, co myśli Kreml.

Witamy w Russia Today, oto główne wiadomości dnia. Brytyjskie ofiary tortur i nadużyć w policji wychodzą na ulice. USA w ogniu oskarżeń o łamanie praw człowieka. To dowód, że Ameryka nie powinna pouczać świata – przekonuje amerykański ekspert. Wiadomości ekonomiczne. USA dodrukowuje dolary, zaczyna się wojna walutowa. (W kadrze maszyny drukarskie, ale słychać dźwięk karabinów maszynowych). Po dzienniku film dokumentalny: „Wyzwolenie Europy Wschodniej przez Armię Czerwoną”. W końcu czas na tematy lekkie. W Moskwie zaczyna działać służba przepraszania. Znowu coś przeskrobałeś, nie wiesz, jak prosić żonę o wybaczenie? Zadzwoń, zrobimy to za ciebie!

RT nie zajmuje się promowaniem pozytywnego wizerunku Rosji za granicą – zastrzegała wielokrotnie szefowa stacji Margarita Simonian. Szczupła brunetka o niebieskich oczach, której uroda zdradza ormiańską krew, na tle rosyjskich tuzów telewizji zaskakuje młodością i naturalnością. „Staramy się pokazać obraz maksymalnie bliski rzeczywistości. Rosję taką, jaką widzimy my” – mówi. Na trudny odcinek rzucono najlepsze siły, sprzęt i pieniądze. Dokładny budżet RT jest tajemnicą zawodową, ale w 2011 r. państwo wesprze stację dotacją wynoszącą ponad 200 mln dol. – Nasza potencjalna widownia na całym świecie to 340 mln ludzi – chwali się Simonian.

Do Moskwy!

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną