Halloween w Salem
Diabelskie święto w nawiedzonym mieście
Duchy mieszczan skazanych na śmierć za czary unoszą się nad Salem w czasie Halloween – mówią mieszkańcy i na grobach puszczają się w radosne tany.
Wizyta na XVII-wiecznych grobach – obowiązkowy punkt parady.
Marzena Hmielewicz/ AdventurePictures.eu/Polityka

Wizyta na XVII-wiecznych grobach – obowiązkowy punkt parady.

Michael Jackson wyłania się nagle spomiędzy knajpianych parasoli. Krokiem jak z „Thrillera” wchodzi w sam środek rzeki ludzi świętujących Halloween. Tłum rozstępuje się i najbardziej egzotyczni przebierańcy Ameryki robią miejsce dla króla popu na krótki show. – Michael! Kochamy cię – wrzeszczy na oko 40-letnia czarownica z miotłą na sznurku przerzuconą przez plecy. On – w ciemnych okularach, muszce, białej koszuli i marynarce, jak z okładek ostatnich albumów – posyła jej buziaka. – Królu! A co po śmierci zrobisz z rezydencją Wonderland? – pyta towarzysząca czarownicy brunetka z lśniącymi rogami.

Nim Michael Jackson zakończy swoje popisy głębokimi ukłonami, w cień spycha go grupa zakrwawionych ketchupem irackich pielgrzymów, zabitych w drodze do Karbali, biczujących się plastikowymi łańcuchami i wykrzykujących na całe gardło łaaaaa! do każdego mijanego wampira, wróżki, policjanta, diabła, czarnoksiężnika, clowna i setek żywych trupów z całego świata, które na tę noc wypełzły ze swoich apartamentowców. Tak się w Halloween bawi Salem, najsłynniejsze amerykańskie miasto czarownic z najsłynniejszą na świecie paradą zaduszkową.

Opętani purytanie

Związki Salem z czarami zaczęły się prawie 320 lat temu. Początkowo nic nie zapowiadało, by liczące dziś nieco ponad 40 tys.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną