Nowa telewizja dla Polonii
Serwis dla latarnika
MSZ, niezadowolone z telewizji Polonia, obcina jej dotację. Zapowiada powołanie nowego kanału na zagranicę: TVP Polska, satelitarnej witryny kraju.
London Live Polish Music Festival w Londynie zorganizowany przez PKO BP. Dla Polaków i dla Brytyjczyków  –  żeby młodych Polaków lepiej poznali.
Krzysztof A. Edelman/Reporter

London Live Polish Music Festival w Londynie zorganizowany przez PKO BP. Dla Polaków i dla Brytyjczyków – żeby młodych Polaków lepiej poznali.

Ocena programu telewizji budzi zawsze wielkie emocje. Także TVP Polonii, która nie ma wielu sympatyków, choć w gruncie rzeczy jej program to głównie seriale z telewizji publicznej: „M jak miłość”, „Ojciec Mateusz”, „Nad rozlewiskiem”, stare filmy. Własny program jest skąpy, a okrętem flagowym pozostaje osobny serwis informacyjny Polonia 24. Temu, nie bacząc na sprawność i urodę prezenterek, dostało się od krytyków najwięcej. „To paleotelewizja” – napisał o nim branżowy miesięcznik mediów „Press”.

MSZ narzeka

MSZ chciałoby nowego programu, a Rada Programowa broni starego hasłem: dacie więcej pieniędzy, zrobimy lepszy.­ ­Pokażcie wyniki oglądalności – domaga się MSZ. A to niewykonalne: zbyt wiele krajów, zbyt wiele gustów, wielkie zróżnicowanie historyczne, pokoleniowe, geograficzne Polonusów i emigracji zarobkowej. Na czele Rady stoi Barbara Borys-Damięcka, nie tylko senator, ale doświadczona reżyser, która traktuje TVP Polonię jak swoje ukochane dziecko i boi się, że zostanie ono wylane z kąpielą.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj