Rząd na wygnaniu w Moskwie
Hotel Ukraina w Moskwie
materiały prasowe

Hotel Ukraina w Moskwie

Na akt powołania Komitetu Ocalenia Ukrainy, który ma być ukraińskim rządem na uchodźstwie, były premier Mykoła Azarow wybrał miejsce symboliczne: hotel Ukraina w Moskwie. Również czas wybrano precyzyjnie. W Kijowie zapadła decyzja o jesiennym terminie wyborów samorządowych, które mają być pierwszym etapem decentralizacji kraju. Do wyborów szykuje się wiele ugrupowań, a także Opozycyjny Blok, który zyskuje na poparciu i z pewnością zdobędzie lepszy wynik niż w wyborach do Rady Najwyższej. To tę partię miał z pewnością na myśli Azarow, mówiąc w Moskwie, że zebrał – także w kraju – ludzi, którzy „swoim doświadczeniem i wiedzą są w stanie wyprowadzić Ukrainę z kryzysu, zakończyć bratobójczą walkę i zapewnić krajowi rozwój”. I że naród powinien wziąć władzę w swoje ręce.

Rząd na wygnaniu, będący alternatywą dla władzy w Kijowie, ma też doprowadzić do przedterminowych wyborów parlamentarnych i prezydenckich.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj