Fabryka zwierząt
Pierwsza komercyjna fabryka, w której będą masowo klonowane zwierzęta, powstaje w Tiencinie w północno-wschodnich Chinach.
Photoroad/PantherMedia

Pierwsza komercyjna fabryka, w której będą masowo klonowane zwierzęta, powstaje w Tiencinie w północno-wschodnich Chinach.

Chińczycy, którzy od 15 lat eksperymentują z klonowaniem zwierząt – tyle że do tej pory tylko na potrzeby nauki – teraz szykują się do otwarcia pierwszej komercyjnej fabryki. Sklonowane psy, koty, krowy i konie wyścigowe będą powstawały z pełnym przyzwoleniem rządu, i w dodatku za państwowe pieniądze. Kompleks technologiczny, w którym będzie nie tylko olbrzymie laboratorium badawcze, ale też bank genów i muzeum klonowania, miałby rozpocząć pracę w przyszłym roku. Powstaje w Tiencinie, w północno-wschodnich Chinach. Koszt budowy ma się zamknąć w sumie 500 mln dol. A na początek w fabryce ma powstawać 100 tys. embrionów rocznie, po to żeby docelowo laboratoria doszły do miliona.

Entuzjaści twierdzą, że technologia ta pozwoli m.in. zmniejszyć uzależnienie Chin od importu i pomóc zaspokoić rosnący popyt na wołowinę, ale już widać, że projekt nie jest przesądzony.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj