Pani Obama: idealna kandydatka na prezydenta USA
Marzenie o Michelle
Przy powszechnej niechęci, jaką wzbudzają obaj kandydaci do Białego Domu, Michelle Obama jawi się Amerykanom jako polityczne zbawienie.
Pierwsza dama cieszy się szacunkiem osób popierających obie partie polityczne.
DoD News Features/Wikipedia

Pierwsza dama cieszy się szacunkiem osób popierających obie partie polityczne.

Michelle Obama niedawno wygłosiła w stanie New Hampshire poruszające przemówienie. Za cel wzięła sobie Donalda Trumpa. Przekonywała, że Amerykanie muszą sobie zadać dziś jedno kluczowe pytanie: czy na pewno takiego człowieka chcieliby zobaczyć w Białym Domu? „Mamy kandydata, który w swoim życiu i ciągu tej kampanii mówił tak wstrząsające rzeczy o kobietach, że nie jestem nawet w stanie ich dziś tu powtórzyć” – przekonywała 52-letnia pierwsza dama. „Te haniebne uwagi o naszych ciałach, brak szacunku dla naszych ambicji i intelektu. To przekonanie, że możesz zrobić kobiecie wszystko, co zechcesz. To okrutne. To przerażające. To boli”.

Po występie Michelle Obamy w New Hampshire wpływowy konserwatywny komentator Glenn Beck przyznał, że „było to najlepsze polityczne przemówienie, jakie słyszał od czasów Ronalda Reagana”. A Hillary Clinton natychmiast wykorzystała je w spocie wyborczym. Pierwsza dama wniosła życie do jej kampanii. Niewątpliwie ma dar inspirowania słuchaczy, którego zupełnie brakuje pani Clinton. „Gdyby nie Michelle, Trump wygrałby te wybory” – powiedział Beck z charakterystyczną dla siebie przesadą, ale niezbyt wielką.

1.

Michelle Obama w New Hampshire nawiązała wprost do niezadowolenia wielu republikanów, którzy – tak jak Glenn Beck – najchętniej by się jednoznacznie odcięli od Trumpa. Szczególnie po ujawnieniu nagrań z 2005 r.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną