Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pieniądze dają szczęście

(1)
Niemiecka klasa średnia kurczy się w dramatycznym tempie, a przepaść klasowa w największej gospodarce europejskiej jest szokująca.
  • 2008-04-23 22:56 | tadeusz

    Re: Pieniądze dają szczęście

    Znam to z autopsji, bo mieszkam w Bundesie od 20 lat. W pracy wymaga sie od pracownika coraz wiecej, a placi sie coraz mniej, inflacja rosnie, ceny takze - tylko zarobki stoja w miejscu, czyli spadaja. To wina reform Schrödera i euro, ktore spowodowalo wzrost cen i kosztow utrzymania. Obecnie SPD chce odwrocic swoja poprzednia polityke, ktora kontynuuje CDU, zaczyna domagac sie zmiany swoich wczesniejszych ustaw, dajacych wieksza wladze pracodawcom, a ograniczajacym prawa pracobiorcow. Ma to zwiazek z nrosnaca popularnoscia postkomunistycznej partii lewicowej Die Linke, ktora zajela miejsce dotychczas zajmowane przez socjalistow i domaga sie ochrony slabszych socjalnie oraz powrotu do dawnych praw pracowniczych. SPD (czytaj: Schröder) zdradzila ludzi pracy i teraz placi calkowitym spadkiem popularnosci, dlatego obecny jej szef, Kurt Beck, probuje odzyskac dawna pozycje nalezaca do tej partii poprzez popieranie akcji protestacyjnych organizowanych przez zwiazki zawodowe DGB. Ludzie jednak juz im nie ufaja, dlatego w SPD nasilaja sie klotnie wewnetrzne i prawdopodobnie Beck zostanie odwolany ze stanowiska szefa partii. Cwaniak Schröder palil cygara z bossami i sciskal sie z Putinem, grajac o wlasna dostatnia przyszlosc, a partia na tym cierpi. W ten sposob doszlo do pogorszenia sie warunkow pracy i zycia klasy sredniej w Niemczech, a biednych i dokarmianych ,, kuroniowkami" bedzie przybywac. Panstwo sie bogaci, bo drakonskie podatki nabijaja kase, a ciezko pracujacy ubozeja. Tak wiec bogate jest panstwo, nie obywatele. I taki jest coraz szybszy trend w tym kierunku.