Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Fizyka życia wiecznego

(4)
2008-04-27 08:47 | Polityka.pl
 • 2008-04-27 08:47 | Mieczysław S.Kazimierzak/Mieczsilver/

  Kreacjonizm i ewolucjonizm.

  Dziś w interdyscyplinarnym myśleniu z punktu widzenia nauk przyrodniczych należy się skłaniać,że jedna wiara światopoglądowa nie wyklucza drugiej.To postwierdził Jerzy Kowalski Glikman kiedy miał rozprawiać STAŁOŚĆ I ZMIENNOŚĆ na seminarium Studium Generale we Wrocławiu.O wyjaśnienie początku Wszechświata w którym znalazła się Droga Mleczna z układem słonecznym wraz z Ziemią biadzą się fizycy wraz z astrofizykami budując matematyczne modele.O modele biogenezy również toczą się spory,ale biolodzy zaczynają się spotykać nawet z fizykami,a genetyka jest najlepszym przykładem możliwości zastosowania matematyki dla odkrywanych funkcji życiowych.Często nie docenia się,a nawet wręcz pomija,że wraz z życiem powstały wartości,które tworzą świat postulatów etycznych,jak się okazuje prawdziwie najważniejszy ze wszystkich stworzonych.W tym utwierdza Jezus jako człowiek,jego droga życiowa,którą zakończyło wydanie,osądzenie i haniebna śmierć.Wraz z ciałem nie udało się jednak pogrzebać wartości,niejako z martwych wstały i żyją będąc nadzieją na budowę nowego porządku na Ziemi w imię rosnącego znaczenia pojęcia,że "Bóg jest Prawdą,kto szuka prawdy szuka Boga,choćby sam o tym nie wiedział."Był czas transformacji pobożnych kłamstw w polityczne szulerstwo,które rodziło i rodzi polityczny bandytyzm ze sposobem sprawowania władzy sprowadzającym się do zbrodni i masowych mordów.
  Wzrost znaczenia pojęcia Bóg jest Prawdą ma istotne znaczenie w globalizującej się wiosce z różnymi tradycjami religijnymi aby nauka wiary mogła nadążać za wiedzą nauk przyrodniczych.
 • 2008-04-29 20:23 | Bogumił Majchrzak

  Zgadzam się z twierdzeniem, że przeznaczeniem człowieka jest poszukiwanie Prawdy czy Boga jak kto woli. Bazując na uogólnieniach zawartych w książce Kena Wilbera "Krótka Historia Wszystkiego" przypuszczam, że Człowiek zrozumie sens przejścia przez doświadczenie śmierci. Jeżeli jest druga strona, zagadką pozostaje jaka ona jest. Człowiek musi kiedyś pokonać barierę ograniczeń prędkości światła i materii oraz zrozumieć istotę świadomości. Na razie nauka zdecydowanie wyprzedza stan ogólnej świadomości. Generalny stan zagrożenia zmusi ludzi do przeorientowania swojej świadomości.
  Pozdrawiam Autora- B.M
 • 2008-05-04 08:50 | Mieczysław S.Kazimierzak/Mieczsilver/

  Zaczyna też funkcjonować teoria o powiązaniu mechanizmu działania świadomości z kwantowością.Odkrywca jednak samego mechanizmu budowy świadomości,co przewiduje się w XXI wieku jest spodziewany jako jego ikona.Taką ikoną XX wieku jest przecież Albert Einstein,który pozostawił po sobie zagadkę jak powiązać jego teorię wzgledności z mechaniką kwantową.