Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kronika darowanej śmierci

(3)
Ostatni raz karę śmierci wykonano w Polsce 20 lat temu. Jan K. miał być następny. Kilka dni przed powieszeniem państwo darowało mu życie. Czy warto było?
 • 2008-04-27 12:23 | Anthony Ivanowitz

  Re: Kronika darowanej śmierci

  KARA ŚMIERCI .

  Czy w demokratycznym systemie politycznym , władza ustawodawcza może uporczywie ignorować opinie i żądania większości wyborców ?? A jeśli tak to w jakich sprawach ?? . Kto ma katalog takich spraw ustalać ?? . Jak długo utrzyma się przy władzy ekipa polityczna , mająca za nic poglądy i oczekiwania większości obywateli ?? Jak długo przetrwa system polityczny , w którym kolejne ekipy " elit " , będą uporczywie lekceważyć swoich wyborców , odmawiając spełnienia ich postulatów - w tym wypadku - przywrócenia kary śmierci !! .

  Filarem demokracji jest lojalność elit politycznych wobec własnego elektoratu . Jeśli wyborcy nabiorą przekonania , że kolejne partie na które głosują , są niewiarygodne i nie dotrzymują obietnic wyborczych , to odwrócą się od demokracji , poprą ruchy i siły totalitarne , w nadziei , że zaprowadzą one w końcu porządek i położą kres " oszukańczemu " systemowi . Historia wielu narodów podpowiada , że jeśli sprawy przybiorą już taki obrót , to życie wielu osób ( w tym Bogu ducha winnych ) może zostać nagle przerwane , często rękami zbrodniarzy , którzy uniknęli stryczka , dzięki " liberalnemu " prawodawstwu .

  Czy warto , broniąc prawa do życia zbrodniarzy , ( wbrew woli ponad 80 % obywateli ) , szkodzić demokracji , która przy wszystkich jej wadach , najlepiej służy społeczeństwom przemysłowym ??. Rzetelnie przeprowadzony rachunek zysków i strat , podpowiada , że z całą pewnością nie warto !!! . Ludzi stanowiących realne zagrożenie , dla życia innych ( którzy udowodnili to , dopuszczając się zbrodni , gwałtów na dzieciach , bestialskich napaści ) , należy eliminować fizycznie ze społeczeństwa , gdyż jest to jedyny , pewny w 100 % sposób , eliminacji zagrożenia dla innych !! . Pozostawienie przy życiu zwyrodniałego zbrodniarza , to stworzenie sytuacji , w której zdrowie i życie osób które niechcący wejdą mu w drogę ( czy to w więzienie , czy poza nim , jeśli z niego ucieknie , co w Polsce nie należy do rzadkości ) , zostanie poważnie zagrożone . Jakim prawem , garstka " światłych " europejczyków " , blokująca w parlamencie możliwość przywrócenia kary śmierci , sprowadza na społeczeństwo takie zagrożenie ?? . Kto ich upoważnił do igrania życiem i zdrowiem uczciwych obywateli ?? .

  Przeciwnicy kary śmierci , odpowiedzą w tym miejscu , że nie należy jej stosować , gdyż jest okrutna i niehumanitarna !!. Zgoda !! . Jednak taki jest świat w którym żyjemy . Nie uczynimy go lepszym , oszczędzając życie zbrodniarzom , przeciwnie sprowadzimy na porządnych , przyzwoitych ludzi , następne cierpienia i nieszczęścia . Z dwojga złego , niech zgnije w ziemi zwyrodnialec który zgwałcił dziecko , niż - z jego ręki - los taki miałby spotkać jakiegoś następnego pechowego malca , którego może dopaść przy odrobinie " szczęścia " .

  W życiu społeczeństw są takie sytuacje , w których władze państwa w obronie żywotnych interesów swoich obywateli , muszą wybrać mniejsze zło , gdyż dobrych rozwiązań nie ma . Z punktu widzenia olbrzymiej większości obywateli żyjącej zgodnie z prawem , mniejszym złem jest fizyczne eliminowanie zbrodniarzy , niż utrzymywanie ich przy życiu dziesiątki lat ( stwarzając stałe zagrożenia życia i zdrowia dla ludzi z otoczenia przestępcy ) , na koszt biednych podatników , w tym ofiar zwyrodnialców !!

  Anthony Ivanowitz
 • 2011-02-16 12:26 | Ma-Ria

  Re:Kronika darowanej śmierci

  Skoro odeszliśmy od stosowania kary smierci (ja byłabym za ) to napewno należy utrzymać karę dozywocia i to dosłownie.Jeżeli nie mozna zdecydowanych przestępców usunąc fizycznie ze społeczeństwa,trudno ,nalezyy ich na stałe unieszkodliwic.Rozumiem są to koszty ,ale znacznie większe ,gdy wypuścimy mordercę i gwałciciela po x latach ,a on ponownie zaatakuje nowa ofiare.I jeszcze jedno- po co zapełniać więzienia alimeciarzami drobnym przestepcami finansowymi? Lepiej skazać na przymusowa pracę ,lub zażądać odpowiedniej grzywny.Tu kłania sie sprawa Rywina.Nie wiem czy chciał jakichś łapówek ,czy nie ,ale czy w jego przypadku nie wystarczyłaby kara finansowa.W końcu niczego nie ukradł ,nic nie przywłaszczył,a pracując mógl w tym czasie zarobić dla państwa i dla siebie pieniądze.Ale jak pokazówka ,to pokazówka.
 • 2014-01-27 14:16 | Hans

  Zmarł Major Antoni Dzięcioł - osoba która doprowadziła tę sprawę do końca.

  Zmarł Major Antoni Dzięcioł - osoba która doprowadziła tę sprawę do końca. Miał 90lat; umarł w Kieleckim szpitalu w roku 2010 - 7 grudnia.