Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prezydent i Sejm do kontroli medycznej

(3)
Janusz Palikot ma rację, że obywatele mają prawo znać stan zdrowia prezydenta. Bo dają mu posadę, która wymaga zdrowia.
 • 2008-04-28 15:33 | Wojciech

  Re: Prezydent i Sejm do kontroli medycznej ,,,

  Kto decyduje o życiu i zdrowiu innych , sam musi być zdrowy na ciele i umyśle. Badanie zdrowia fizycznego i psychicznego parlamentarzystów jest konieczne , bo to "widać i czuć" kiedy ogląda się rozmowy z nimi. Jeżeli sportowcy są obowiazkowo badani na obecnosć w ich organizmie srodków pobudzających , to ;parlamentarzysci , a jest ich niewielu, powinni być również badani. Niektórzy z nich już na oko wyglądają jakby sobie pomagali niedozwolonymi lekami.
 • 2008-04-28 21:30 | karpik

  Re: Prezydent i Sejm do kontroli medycznej ,,,

  I co opinia publiczna miałaby zrobić z faktem iż prezydent cierpi na jakieś schorzenie? Współczuć? Słać listy z życzeniami powrotu do zdrowia? Prezydenta, jak i pozostałych urzędników, powinniśmy oceniać po wynikach ich pracy. Jeśli zawodzą to... no właśnie, co? W Polsce rażąca niekompetencja urzędnika nie odrazu skutkuje dymisją, więc skoro wydanie publicznej diagnozy o stanie zdrowia prezydenta miałoby coś zmienić to tylko wtedy gdy powołamy specjalny urząd, którego zadaniem będzie wyciąganie w takich sytuacjach konsekwencji. Ciąg dalszy można już chyba przewidzieć znając poziom kultury politycznej w naszym kraju.

  Polacy, większości, jak się okazuje, nie pojęli jeszcze, że odgórna kontrola szybko sktutkuje pytaniem o to, kto będzie kontrolował kontrolerów, gdyż ci zaczynają wykorzystywać swoje uprawnienia dla własnych potrzeb. IV RP to chyba jednak było za mało. Kiedy wreszcie zaczniemy myśleć samodzielnie, a nie ciągle marzyć o jakiejś wyższej instancji, która wreszcie zaprowadzi porządek?

  Poseł Palikot (swoją drogą, dość drastyczne nazwisko) wie dobrze co się w Polsce sprzeda. W końcu czyż nie przydłaby się jakiś specjalista który uwolni nas od tej przykrej konieczności wyrabianie sobie zdania w temacie każdej awantury z udziełem prezydenta.
 • 2008-04-30 17:58 | nomuron

  Re: Prezydent i Sejm do kontroli medycznej

  Kontroli medycznej powinni podlegac wszyscy kandydaci na ważne stanowiska państwowe,szczególnie wnikliwie powinno być sprawdzane ich zdrowie psychiczne. Maniak lub frustrat dysponujący władzą zagraża społeczeństwu. Może on np. organizować pokazowe aresztowania przeciwników politycznych bez powodu lub wchodzić w konflikty z sąsiednimi państwami. Osobnik taki - czesto megaloman,fanatyk jakiejś idei lub religii jest szczególnie grożny jeśli nie ma żadnych innych zainteresowań poza polityką. Jeśli jest on demagogiem, zdolnym do lansowania bzdurnych idei to nieszczeście gotowe.