Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Najdłuższy weekend w liberalnej Europie...

(5)
Tzw. długi majowy weekend to nasza nowa świecka tradycja, niestety, coraz luźniej wiązana z wydarzeniami sprzed 217 lat.
 • 2008-04-29 03:22 | Katarzyna

  Re: Najdłuższy weekend w liberalnej Europie...

  Wracając do Polski po dłuższym pobycie za granicą widzimy ostrzej absurdalność tak długiego weekendu który paraliżuje Polskę. Ten weekend zaczyna być obsesją coraz większej grupy ludzi. Na uczelniach odwołuje się niektóre zajęcia, celnicy zamykają urzędy celne, banki pozamykane, firmy przewozowe nieczynne. Wielu ludzi mówi ciągle o tym weekendzie na kilka tygodni przed jego rozpoczęciem, jakby to był temat godny rozmowy.
  Jednak najbardziej wzruszający jest pan Kropiwnicki z Łodzi który chce przywrócić swięto Trzech Króli i tym samy stworzyć konkurencję dla majowego wekendu. III RP zaczyna przypominać monarchię austro-węgierską z jej absurdalnymi obyczajami ?
 • 2008-04-29 18:48 | andy

  Już nie przesadzaj - niemiecki długie weekendy to dużo starszy wynalazek. Nie dajmy się zwariować - nie żyje się tylko po to żeby pracować. A i wypoczęci ludzie pracują wydajniej.
 • 2008-04-29 22:39 | Waldemar

  Katarzyno ! swięte słowa ,ale to jak grochem o ścianę jak mówiła mi moja Mamusia .
  Dziwny to kraj ,gdzie święty obowiazek podatnika jest tez wykonywany za 5 dwunasta .Nie mieli czasu !,podobnie jak z wymianą dowodów osobistych.
  Natomiast usta pelne wrazesów u milionów obywateli RP !
 • 2008-04-30 16:36 | jacekk

  Pracoholizm ludzi zabija i nawet nie wiedzą po co do pracy chodzą. Długi weekend to okazja do spędzenia czasu z rodziną i na realizację swoich zainteresowań
 • 2008-05-01 22:56 | yoyo

  Re: Najdłuższy weekend w liberalnej Europie...

  Właśnie te słowa o kulturze są najważniejsze!!!Popieram, panie Zdzisławie.