Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

A domy które dostają Żydzi są wolne od długu?

(6)
Właściwie nie znasz dziś dnia ni godziny, kiedy możesz odziedziczyć pokaźny dług. Wiele wskazuje na to, że bankom, ZUS, firmom, urzędom skarbowym niekiedy wręcz zależy na tym, by nieświadomych prawa ludzi łapać w taką pułapkę. Czasem oznacza to prawdziwą ruinę życiową.
 • 2008-05-05 16:00 | Dariusz

  Re: A domy które dostają Żydzi są wolne od długu?

  A te domy które po 60 latach odzyskują w Krakowie i innych miastach spadkobiercy , które były odbudowywane , remontowane przez lata są wolne od długu ? Coś tu nie gra z tym polskim prawem spadkowym ?
 • 2008-05-05 17:39 | ril

  obowiązek wysyłania maila

  Gdyby był ustawowy obowiązek wysyłania przez instytucję państwową maila z treścią każdej wysyłanej korespondencji to wielu problemów z niedostarczoną przesyłką można by uniknąć. Każdy obywatel mógłby mieć możliwość podania swojego emaila, który byłby trzymany w centralnej bazie, do dyspozycji dla instytucji.
 • 2008-05-11 23:49 | max

  jedyny ratunek ?

  czasem jedynym ratunkiem jest emigracja - jesli dobrze zrozumiałem ? bo tak wygląda sugestia autora
 • 2008-06-12 11:35 | dr Arkadiusz Stoliński, Kancelaria Prawno-Depozytowa Sp.Cyw.

  Re: A domy które dostają Żydzi są wolne od długu?

  Odnośnie artykułu, brak jedynie pełnych informacji.
  Trudno podjąć polemikę na temat zachowań w oparciu o emocje zawarte w artykule.
  Jedną stroną jest zapewne bezduszność i czasami bezmyślność administracji państwowej i innych wskazanych przez autora instytucji. Jest też druga strona - brak znajomości prawa przez obywatela lub naginanie norm i procedur do zwyczaju ustanowionego przez samych zainteresowanych.
  Chcąc ocenić "tragedię tych osób" o których wspomina autor w artykule, warto skupić się nie na emocjach (one tylko oddają atmosferę tragizmu osób), lecz na elementach związanych z poszczególnymi przypadkami (brak szczegółów wyklucza wypracowanie stanowiska w sprawie).
  Podejmowanie zdania na tym etapie może być obarczone dużą stopą błędu i rodzić powództwa do sądów o naruszenie dóbr osobistych wskazanych przez autora osób (tych "czarnych charakterów").
  Z pozdrowieniami dla moich przedmówców i autora artykułu.
  Arkadiusz Stoliński
 • 2010-06-06 01:02 | Mały Fizdrygała

  Re:A domy które dostają Żydzi są wolne od długu?

  Proponuję nie sugerować się do końca tym artykułem. To, że fikcja prawna przyjęcia spadku wprost jest nieprzemyślana to jedno, ale autor artykułu pozwala sobie na liczne nieścisłości. Przykładem niech będzie stwierdzenie, że termin zaczyna biec od momentu śmierci spadkodawcy (tak jak to napisał autor w przypadku śmierci najbliższych). Termin na wyrażenie oświadczenia w kwestii przyjęcia/odrzucenia spadku rzeczywiście jest 6 miesięczny, ale nie decyduje tu moment śmierci; termin ten rozpoczyna swój bieg od MOMENTU, W KTÓRYM SPADKODAWCA DOWIEDZIAŁ SIĘ O TYTULE SWOJEGO POWOŁANIA DO SPADKU.
  Osobom mającym wątpliwości polecam zapoznanie się z księgą IV Kodeksu cywilnego. Lektura kodeksu na prawdę wystarcza w 99% wypadków. A jeśli mamy wątpliwości, istnieją przecież osoby udzielające porad via internet (oczywiście mowa o osobach z uprawnieniami zawodowymi radcy/adwokata/notariusza). W razie wątpliwości wystarczy chcieć się dowiedzieć, a sposób się znajdzie.

 • 2010-07-01 10:49 | MikeS

  Re:A domy które dostają Żydzi są wolne od długu?

  Witam,
  Niestety autor artykułu nie zapoznał się dokładnie z terminologią prawniczą oraz z artykułami KC dotyczącymi prawa spadkowego.
  Po pierwsze- spadku nie można się zrzec w momencie gdy spadek istnieje, tj zmarł spadkodawca. Spadek można wtedy odrzucić.
  Po drugie- art 1024 KC mówiący o bezskuteczności odrzucenia spadku ma zastosowanie jedynie wtedy, kiedy niewypłacalny był spadkobierca a nie spadkodawca i nieprzyjęcie spadku spowodowało niemożliwość uregulowania długów spadkobiercy. W tym przypadku, wierzyciel domaga się uregulowania wierzytelności od zstepnych, którym przypadł odrzucony spadek/udział w spadku.
  Po trzecie- można zrzec się dziedziczenia na podstawie umowy pomiędzy spadkobiercą ustawowym a spadkodawcą. Musi to być zrobione notarialnie.