Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

dwa filary i polski żołnierz na posyłki

(2)
Minister Klich zapowiada, że Polska chce wzmocnić europejskie możliwości obronne.
 • 2008-05-06 16:22 | Dariusz

  Re: dwa filary i polski żołnierz na posyłki

  Jeżeli Polska nie zbuduje podstaw własnego przemysłu obronnego, a będzie słuzyła jako masa żołnierska do wynajęcia w zamian za obiecanki, których się nie realizuje , lub odkłada do nigdy , nigdy... to pozycja Polski będzie taniutka i bardzo słaba.
  Po transformacji zupełnie się zagubliśmy w tym służalstwie , zresztą dziedzicznym, po "szlachcie gołocie". Polska nie jest zagrożona przez sąsiadów, a więc nie grozi jej żadne niebezpieczeństwo. Niech nam nie wciskają ciemnoty. Teraz jest czas do budowania własnej armii, ale nalezy korzystać z doświaczeń szwajcarskich, a nie globalnych awanturników. Te same błędy co popełniał PiS , zaczyna popełniać Platforma. Oczywiście PSL nie ma w tej sprawie nic do powiedzenia, tak jak i w innych sprawach. Nie można pozwolić na sprowadzenie armii polskiej do poziomu legii do wynajęcia.
 • 2008-05-07 00:51 | Wojciech

  Re: dwa filary i polski żołnierz na posyłki

  Polska musi zostawic armie z poboru, poniewaz na armie zawodowe placi podatnik , ale
  podatnik nie decyduje o celach i wykorzystaniu armii. Armia zawodowa to armia oligarchii.
  Armia z poboru to armia narodu. To jest istota sprawy. Reszta pozostaje do uzgodnienia.