Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Biada, idzie bieda

(5)
Machina światowych finansów, która działała całkiem dobrze, nagle jakby się zacięła. Czy czeka nas potężny globalny kryzys finansowy?
 • 2008-05-06 22:26 | Bobola

  Re: Biada, idzie bieda

  Trudnosci polityki pienieznej USA maja wlasnie zrodlo w nadmiernej aktywnosci wydawniczej Bankow Rezerwy Federalnej. Jesli wiec pada pytanie o to jak chronic USA i swiat od kryzysu to odpowiedz jest jedna. Jest nia powrot do parytetu zlota. Wszystkie negatywne efekty jakie obserwujemy obecnie w gospodarce USA sa robota Fed.Rez., ktora manipuluje zasobami ludnosci w taki sposob jaki odpowiada amerykanskiej elicie. Glowna "czarna dziura" ekonomii jest oczywiscie agresja USA w Afganistanie i Iraku, ktora jest wlasciwie finansowana inflacyjnie, przez drukowanie banknotow. Jest to zreszta jedyny sposob w jaki rzad USA moze finansowac tego typu zagraniczne wycieczki. Kraj ma od lat ujemny rachunek biezacy a o pozyczki zagraniczne (w formie sprzedarzy bonow) jest coraz trdniej w sytuacji niskich stop procentowych.
 • 2008-05-07 17:46 | Mieczysław S.Kazimierzak/Mieczsilver/

  Kolejna utopia.

  Okazał się nią globalny wolny rynek,na który nałozyła się wasalna polityka wobec możliwości nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego dla realizacji ukrytych celów.Oczywiście czołowi polityczni bandziorzy tego świata sobie poradzą,polski premier przynajmniej rozwiążę problem głodujących dzieci uciekając się do miłosierdzia rodaków i popieranie rządu przez seniorów czynem,aby mogli umierać przed terminem,tym razem będzie okazja z przepracowania.
 • 2008-05-16 02:45 | Jagoda

  Re: Biada, idzie bieda

  Bank Rezerw Federalnych jest instytują prywatną . Próba przejęcia przez państwo tego banku przez Kennedego skończyła się dla niego tym co widzieliśmy. Obecny kryzys jest efektem skupienia kontroli nad finansami swiata w łapach jednej opcji , czyli neokonserwtystów. Globalizm w tym wydaniu okazał sie cienki intelektualnie jak jego przywódcy. Ciekawe jak to będzie wyglądało dalej , ale zapowiadają się fajerwerki na zakończenie tej epoki.
 • 2008-05-19 10:05 | sakura

  Oh jakbym chciala by zniknelo to cos co sie kapitalizm zowie. Juz samo istnienie ludzi, ktorych praca jest zarcie w drogich jatkach i obgadywanie kolejnych inwestycji, smierdzi. Ciekawe co zostanie wymyslone na miejsce omunizmu? Ograniczony komunizm? Kontrolowany kapitalizm? Kapitalo-socjalizm? Chociaz pewnie nowy system nie utworzy sie w Stanach. Tam ludzie spia na kartonach faszerowani wiedza, ze sa pierwsza potega swiata. Nie protestuje wiec, slusznie konkludujac, ze wszedzie indziej moze juz byc tylko gorzej. Analogicznie w drugiej potedze swiata Japonii, gdzie starym ludziom, , ktorym oschle panstwo odmawia pomocy socjalnej, pozostaje umrzec z glodu we wlasmym domu. Nie zawracac glowy.
 • 2008-10-24 20:31 | Kostek

  Re: Biada, idzie bieda

  Gdybysmy byli w ERM (poczekalnia przed euro) ostatni tydzien bylby dla nas bardziej bolesny.Dylemat euro czy zloty sprowadza sie do pytania .Kto jest bardziej kompetentny.NBP ze Skrzypkiem czy Europejski bank Centralny?