Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Historia Żydów

(7)
Trzy tysiące lat samotności
 • 2008-05-13 12:03 | 85d

  Re: Historia Żydów

  Dla mnie osoby młodej ,bo zaledwie 32-letniej taka lektura jest wydarzeniem. Pomysł na przybliżenie nam Polakom historii Żydów -narodu który wywarł ogromny wpływ na historie naszego narodu jest swietny.Jestem szalenie ciekawa jacy sa Żydzi i jaka jest ich historia,mysle ze warto poznac ten wielki naród.pozdrawiam
 • 2008-05-14 22:58 | wanadoo

  Re: Historia Żydów

  po recenzji i krótkim artykule w Polityce spodziewam się, ze nareszcie pojawi sie kompetentna pozycja w tematyce...jestem bardzo ciekawa, co nowego sie dowiem, bo założeniem książki nie jest tylko martyrologia ludu oraz szukanie winnego ale równiez rożne elementy barwnej kultury judaistycznej....co jest wydaje mi sie jest obok faktów historycznych niezwykle ważne zeby zrozumiec, a byc moze polubic Zydów. Bowiem to poczatek akceptacji i wspołpracy:)
  pokładam nadzieje w tej pozycji...:).
 • 2008-05-26 18:30 | Assan

  Tak koniecznie- musisz poznać historie tego Narodu na Ziemiach Polski , na początek przeczytaj książkę "Przemilczane zbrodnie"
  Prof. Jerzy Robert Nowak.Następnie wpisz w przeglądarkę: Książki skazane na przemilczenie, tam znajdziesz ciekawe
  pozycje.
 • 2008-06-01 02:11 | jjd

  hahaha
 • 2008-06-05 16:38 | Jeden z ostatnich Zydow krakowskich

  Re: Historia Żydów

  Szacunek i pelne uznanie. Ta doskonale eksplorowana historia Zydow polskich, skonczyla sie nieodzownie w ubieglym stuteciu. Antysemityzm w Polsce dzisiejszej w ktorej zyje pare tysiecy Zydow (czesciowo watpliwego pochodzenia) bez najmnieszego wplywu na dalsza historie Zydow czy Polakow, jest interesujacym zjawiskiem, I jednoczesnie smutnym. Dla ostatnich "przedwojennych" Zydow polskich.
 • 2008-09-30 23:30 | Jorge

  Re: Historia Żydów

  Espero que salga pronto una edición en español. Mientras seguiré leyendo las obras de Mazower.

  De paso el artículo sobre la sociedad post secular de J. Habermas, está buenísimo.

  Saludos desde Chile para el equipo de Política. Nos hace falta un medio así.
 • 2009-03-08 09:04 | tarnowski

  Zbrodnie żydowskie na Narodzie Polskim!
  Żydzi stanowili co najmniej 90 procent kadr kierowniczych w stalinowskiej bezpiece, tych, którzy faktycznie nią rządzili: od Bermana i Romkowskiego do Brystygierowej i Fejgina. Najsprytniejszy nawet "Europejczyk" - manipulator z "Gazety Wyborczej" czy "Polityki" nie może zaprzeczyć temu podstawowemu faktowi, że niemal wszyscy faktyczni dyrygenci terroru ubeckiego w Polsce byli Żydami z pochodzenia. Zaprzeczanie temu byłoby czymś groteskowym.