Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Oblicza globalizacji

(2)
Spotkanie z prof. Wilhelminą Wosińską, psycholog z Arizona State University, autorką książki 'Oblicza globalizacji'.
 • 2008-05-10 00:30 | Janusz

  Re: Oblicza globalizacji

  Z chęcią przeczytam książkę pani prof. Wosińskiej, to ciekawy temat. Rozumiem, że spotkanie ma na celu szersze spojrzenie na problem globalizacji. Czy w ramach takiego poszerzonego spojrzenia Pani Profesor mogłaby ustosunkować się także do tez, zawartych w innej ksążce o tej tematyce, zatytułowanej "The Globalization of Poverty and The New World Order", którą już jakiś czas temu napisał kanadyjski ekonomista, prof. Michel Chossudovsky? Dla zainteresowanych, książka jest dostępna w formacie pdf pod adresem: http://globalresearch.ca/globaloutlook/GofP.html
 • 2008-05-11 03:55 | Dariusz

  Re:Obecna Globalizacja - to skarlony komunizm

  Jak wygląda globalizacja w praktyce to widzimy codziennie patrząc na samonakręcający się kryzys ekonomiczny najbogatszych państw świata.
  Ta forma globalizacji którą zaproponowali neokonserwatyści jest zwyrodniałą formę globalizacji , którą realizuje grupa oligarchów przekładając własne partykularne interesy nad problemy naprawdę globalne. To się skończy dramatem. Przed globalizacją nie uciekniemy, ale to nie może być ta forma , którą z przerażeniem obecnie obserwujemy.