Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

A jak katem będziesz...

(3)
Po horrorze w Amstetten znowu zadajemy sobie pytanie dlaczego w pewnych sytuacjach zwyczajni ludzie skłonni są czynić zło.
 • 2008-05-12 00:58 | Mieczysław S.Kazimierzak/Mieczsilver/

  Historia naturalna konkurencji i współpracy.

  Beata Zagórska Marek zaprezentowała ją w odniesieniu do świata roślin,które przechodzą swoją ewolucyjną drogę na Ziemi.Czas człowieka w 24 godzinnym bycie Ziemi określiła jako kilka sekund.
  Ludzkie myślenie ma swoją historię w poznawaniu praw stworzenia i natury,ale i ma swoją historię w budowaniu świadomości gdzie dopiero na horyzoncie jest stosowanie się do świata postulatów etycznych.KŁAMSTWO w paradygmacie ewolucyjnym zostało uznane jako czynnik rozwoju intelektualnego człowieka.Na tej bazie pobożne kłamstwa ulegały transformacji w polityczne szulerstwo.Rozbieżność słów i czynów w historii sprawowania władzy miało swój epilog w postaci zbrodni i masowych mordów.
  Dziś jesteśmy świadkami możliwość nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego dla realizacji ukrytych celów co prowadzi do świadomej okupacji,żródła patologii tak po stronie okupanta jak i mającego świadomość bycia okupowanym.To poligon dla podtrzymania natury człowieka jako mordercy w realizowanym procesie prywatyzacji wojen.Jest rzeczą charakterystyczną,że braterstwo broni z demokratami wojennymi zawarli spadkobiercy wojennego komunizmu,a wasalna polityka wobec możliwości naduzywania bezwzględnego prawa silniejszego potoczyła się niczym koło popychane przez politycznych szulerów.W tym i nie mały problem nadużywania pojęcia antysemityzmu z celem ograniczenia racjonalnej krytyki syjonizmu mającego w sobie korzenie rasizmu.
  Dziś wobec aktualnej politycznej mapy świata,historii ludów semickojęzycznych pojęcie antysemityzmu jest anachroniczne.A stosowanie jego przez Żydów i żydów do siebie samych potwierdza przejaw rasizmu wynikającego z biblijnego zapisu.
  W budowaniu świadomości ograniczającej naturalną skłonność człowieka do bycia mordercą jest potrzeba odrabiania lekcji z historii pokazującej nie tylko skutki,ale i przyczyny.Historia Żydów jest w miarę dobrze znana,stąd możliwe kontrowersyjne oceny,ale syjonizmu jako dziś zródła konfliktu cywilizacyjnego to nie przynajmniej w Polsce.Pod tym względem w Polsce brakuje historycznej oceny nadreprezentacji mniejszości żydowskiej w partiach i władzy,aby sporne kwestie doczekały się racjonalnego wyjaśnienia dla przełamania błędnego koła w niechęci Polacy-Żydzi.To przykładnie może promieniować przy materializowaniu się nowej utopii to jest globalnego wolnego handlu.
 • 2008-05-13 20:42 | Apache80

  E,tam. Jak powiedział znany polski superbohater -"breeedzi pan!" Pozdrawiam czule
 • 2008-05-27 00:20 | Mieczysław S.Kazimierzak/Mieczsilver/

  Z opóżnieniem,ale dziękując i odwzajamniając się czułym pozdrowieniem polecam lekturę Normana Devisa ORZEŁ BIAŁY CZERWONA GWIAZDA,w której autor przedstawia nacyjne tło wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku.Na tej podstawie nie trudno odrobić lekcję z historii o wpływie nadreprezentacji mniejszości żydowskiej we ładzach partyjnych i państwowych w dalszych dziejach sposobu sprawowania władzy srowdzających się do zbrodni i masowych mordów.