Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prababcie Unii

(1)
Gdy niemal 300 lat temu negocjowano traktat w Utrechcie, pewien duchowny przedstawił wizję układu między państwami, który nazwał po prostu... Unią Europejską. I wcale nie był w swoim dziele nowatorem.
  • 2008-05-12 01:34 | Mieczysław S.Kazimierzak/Mieczsilver/

    Najnowsza utopia

    Tak można ocenić ideę globalnego wolnego handlu.Tu na drodze stanął znów islam pobudzony do działania i swojej obrony poprzez naużywanie bezwzględnego prawa silniejszego dla realizacji ukrytych celów.Człowiek ma naturalną skłonność do bycia mordercą.Tak buduje się nowy front cywilizacyjny.
    Jest potrzeba mutagenności,ale tej sztuki można dokonać tylko poprzez budowę świadomości,że najważniejszym ze wszystkich stworzonych przez człowieka światów jest świat postulatów etycznych.Odkrywca mechanizmu świadomości,która może być powiązana z kwantowością jest oczekiwany w XXI wieku i prorokuje się,że będzie jego ikoną.