Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wiatrakami walczyć z podwyżkami

(10)
Rozmowa z ministrem środowiska prof. Maciejem Nowickim o negatywnym wpływie GMO na zdrowie człowieka.
 • 2008-05-12 18:24 | danuta

  Re: Zamiast zbrojeń , szukać źródeł energii

  To jest głos wołającego na puszczy w której królują zwierzęta polityczne, głuche na argumenty, ale łakome na zaszczyty władzy. Ogłupiały w globalizmie świat odpowie za grzechy pazerności , ale jak zawsze będzie za późno.
  Platforma też szybko przystosowała się do tego chóru głuchych na argumenty ludzi
  mądrych. W tej wersji "demokracji" jaką uprawiają obecni politycy, nasze dzieci odpowiedzą za naszą głupotę i wasalizm wobec oligarchii globalnej.
 • 2008-05-12 21:43 | Neutron

  Re: Wiatrakami walczyć z podwyżkami

  "Jeśli uda się stworzyć dwa razy bardziej sprawne ogniwa fotoelektryczne, to łatwo policzyć, że dzięki..." Coz, nawet i minister ma prawo pofantazjowac (na zasadzie - co byloby gdyby...) ale gorzej jezeli na fantazjowaniu ma opierac sie jego polityka. Ja jednak sadze, iz energia atomowa jest w chwili obecnej bardziej realna, nizli "elektrownie sloneczne w Polsce"!
 • 2008-05-13 08:54 | Jarek

  Profesor?

  Pan Minister Profesor może dostarczyć długa listę publikacji o tym, że jedzenie żywności GMO wywołuje nowotwory. Jednak spytany czy te publikacje pochodzą z poważnych czasopism naukowych odpowiada, że nie bo koncerny biotechnologiczne takie publikacje blokują. Wniosek. Bycie ignorantem nie przeszkadza w Polsce w uzyskaniu tytułu naukowego Profesora. Co zresztą już wcześniej udowodnili liczni profesorowie wykorzystujacy swój tytuł w karierze politycznej.
 • 2008-05-13 09:43 | Alicja

  Wydaje mi się Panie Jarku, że Pan sam musi zrobić bardzo dokładne badania by móc kwestionować kompetencje Profesora Nowickiego.
 • 2008-05-13 13:02 | Jarek

  Proszę wejść do naukowej bazy danych takiej jak "Pubmed" i wpisać "GMO feeding animals adverse effects" i zobaczy Pani ile takich badań juz przeprowadzono. Żeby można było podważać kompetencje profesora Nowickiego to pan profesor musiałby najpierw wykazać się jakimikolwiek kompetencjami w tej dziedzinie! Zna Pani dorobek naukowy pana profesora w dziedzinie, w której zabiera głos podpierajac sie autorytetem ministerialnej funkcji? A może Pani myśli, że profesor Nowicki sam zrobił jakieś badania i dlatego jest taki ostrożny? Ostrożność wobec nowych technologii jest wskazana ale robienie ludziom wody z mózgu nie przystoi uczonemu. Gdybym ogłosił, że jedzenie ziemniaków powoduje u zwierząt laboratoryjnych nowotwory to żądałaby Pani dowodów czy też po prostu przestałaby Pani jeść ziemniaki. No to ja Pani prywatnie powiem, że ziemniaki wywołuja czerniaka ale wszystkie publikacje na ten temat zostały ocenzurowane przez potężne lobby hodowców ziemniaków. Wierzy mi Pani?
 • 2008-05-13 21:46 | xennax

  Re: Wiatrakami walczyć z podwyżkami

  Pan Profesorze słowo za słowo , ja nie zgadzam się z tezą że energia odnawialna jest tania jest droższa od konwencjonalnej teraz , niezależnie od typu żródła . Dodatkowo należy uwzględnić koszt struktury zarządzania taka energia , magazynowania jej tutaj nie ma żadnych rozwiązań i długo nie będzie chyba. Ogniwa słoneczne obojetnie jak będą ulepszone z uwagi na parametry fizyczne nie są w stanie dostarczyć odp.ilości energii dodatkowo wysoki koszt wytworzenia i słaba wydajność - no nie ma z czego dać tej energii.
  Wiatraki to też w dużej mierze nie są w stanie zastąpić sprawdzonych rozwiązań . Należałoby chyba zastawić pół Polski a poza tym co w sytuacji gdy nie wieje albo wieje za dużo ? Więc to raczej nie jest alternatywa mimo że jest taka eko .
  Nie rozumiem również czemu pomija sie dane że cywilizacja wytwarza mniej niż 1 % CO2 wytwarzanego rocznie na Ziemi ?
  Xennax
 • 2008-05-19 12:30 | Titta

  Re: Wiatrakami walczyć z podwyżkami

  Panu Nowickiemu sie nie miesci w glowie, ze czasopismo naukowe moze byc niezalezne. Tzn. niezalezne od koncernow, a dbajace o swoj wlasny marketing. Publikujac artykol nie mieszczacy sie w glownym nurcie, a wiarygodnie udokementowany podnosi przeciez liczbe cytowan. Ale latwiej wierzyc w swoja urojana teorie spiskowa...
 • 2008-05-21 11:23 | Groszek

  Re: Wiatrakami walczyć z podwyżkami

  Zgadzam sie z opinia pana Profesora. Podziwiam za odwage, bo jak widac z komentarzy nie sa to popularne poglady. ja takze mysle, ze OGM to mega-eksperyment, ale... bez kontroli. i z tym sie nie zgadzam. jest takze prawda, ze za OGM stoja koncerny i pieniadze, a to nie idzie w parze z prawda naukowa. Tylko, kto tym sie przejmuje? Wszyscy o tym wiedza, ale nikt z tym nic nie robi. A w Polsce swiadomosc tej mega-manipulacji jest niestety bardzo mala.
  Tak sobie mysle, ze USA to bardzo zozwiniety i bogaty kraj, a jednoczesnie jest tam bardzo wiele chorych osob (szczegolnie tzw choroby cywilizacyjne sieja tam zniwo). Dlatego kazda firma farmaceutyczna walczy o ten mega rynek zbytu. Czyli jak to jest: im spoleczenstwo bogatsze tym bardziej chore?
  A co do energetyki, to problem ma nie tylko Polska. Zgadzam sie z p. Profesorem, ze trzeba rozwijac nowe technologie, modernozowac stare. ja stawiam na roznorodnosc! No i trzeba np. wylaczyc telewizor, pralke, stereo, mikrofalowke, roboty kuchenne itp z prada na noc, jak nikogo nie ma w domu, jak jestesmy na wakacjach, albo ich nie uzywamy. Moj rachunek za prad byl znaczaco nizszy po kilku miesiacach takiego "rezimu".
 • 2010-03-01 11:09 | andrzej

  Re:Wiatrakami walczyć z podwyżkami

  Gdyby nie była prawdziwa... Tam, gdzie są tak ogromne pieniądze nie ma miejsca na bezstronność
 • 2011-08-04 13:35 | Ola

  Re:Wiatrakami walczyć z podwyżkami

  4 rezulaty, w tym jeden dotyczył wpływu pyłków na owady, czyli nie do końca temacie. rzeczywiscie, całe mnostwo...