Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Flota paralotów

(4)
Nowe samoloty dla VIP-ów to opowieść ciągnąca się od lat. Teraz z tragiczną puentą.
 • 2008-05-14 02:56 | danuta

  Re: Flota dla polityków niskich lotów ?

  Powszechnie zauważalny jest brak proporcji pomiędzy klasą jaką reprezentują politycy , a znakomitą klasą samolotów jaką chcą podróżować ci nisko latający politycy. Te spotkania w Juracie, te podróże poza granice kraju nieraz kończą się spadaniem z krzesła w czasie prywatnych przyjęć zakrapianych alkoholem. O tym jednak cicho sza. Politycy powinni latać rejsowymi samolotami, ponieważ oni są bardziej wypoczęci niż zwykły obywatel ciężko pracujący na chleb. Te wspaniałe samoloty to przesada dla polityków kraju, który na zewnątrz będzie reprezentowany przez Unię Europejską po wejsciu w życie Traktatu Lizbońskiego.
 • 2010-04-10 18:43 | Adam 2222

  Tusk mógł posłuchać Urbana, który w "NIE" ostrzegał wielokrotnie ze zabawa by był Embraer jako


  samolot dla rządu skończy się tragedia. Teraz Tusk nie musiałby składać nikomu kondolencji.

  Ciekawe czy Prokurator Generalny będzie miał odwagę wezwać na przesłuchanie Sikorskiego, Tuska, Klicha, Arabskiego ?
  Spytać ich, dlaczego polskie prawo było łamane po to aby niespełniający warunków technicznych dla VIP brazylijski Embraer był leasingowany po kosztach dwukrotnie wyższych niż kupno nowych samolotów z Francji, Kanady czy USA ?


 • 2010-04-10 18:49 | Wojtek-1942

  Re:Flota paralotów

  Wstawianie tego artykułu na stronę dziś jest barbarzyństwem. Sugerowanie bez żadnych podstaw iż przyczyną tragedii jest stan techniczny samolotu to nadużycie. Nie przystoi redakcji z tak znamienitym tytułem ten sposób komentowania. Z przykrością W.
 • 2010-04-10 19:38 | wiehu

  Re:Flota paralotów

  Z tego co mówią Rosjanie wynika , ze to nie wina samolotu tylko pilota który chcąc się nie spóźnić na uroczystość zignorował polecenia kontroli lotu
  ( pewnie wietrząc jakiś rosyjski spisek ) i nie udał się na inne lotnisko tylko zdecydował się na lądowanie w Smoleńsku .


  Polska jest jednym z niewielu krajów na świecie, a niemal wyjątkiem w świecie cywilizowanym, w którym dochodzi do wypadków lotniczych z udziałem najwyższych rangą przedstawicieli władz. Ostatni, podobny przypadek miał miejsce w 1994 w Rwandzie, kiedy w wyniku katastrofy lotniczej zginęli prezydenci Rwandy, Juvénal Habyarimana oraz prezydent Burundi, Cyprien Ntaryamira. Przewożący ich Falcon 50 został jednak zestrzelony przez bojówki opozycji.