Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Klimat zmienia świat

(6)
Globalne ocieplenia już odcisnęło swoje piętno na niemal całej przyrodzie.
 • 2008-05-18 19:44 | anthony ivanowitz

  Re: Klimat zmienia świat

  Prosze o zamieszczenie tego komentarza, zamiast poprzedniego. Ten jest poprawiony

  Globalne ocieplenie, czy globalne ogłupienie?


  Uczeni z dziesięciu europejskich ośrodków akademickich pod kierunkiem badaczy z Instytutu Nielsa Bohra Uniwersytetu w Kopenhadze, w ramach programu „Epica”, stworzyli pełny obraz zmian klimatycznych naszej planety, na przestrzeni ostatnich 800 tysięcy lat. Posłużyli się prostą i od dawna znana metodą chemicznej analizy pęcherzyków powietrza uwięzionych w lodach Antarktydy na różnych głębokościach. Badając zawartość dwutlenku węgla i metanu, naukowcy sporządzili dokładne wykresy temperatur oraz skład atmosfery naszej planety. Stwierdzili, że w ciągu 800 tysięcy lat, Ziemia przechodziła 8 długich okresów zlodowaceń i tyle samo krótkich okresów pomiędzy zlodowaceniami, po mniej więcej 10 tysięcy lat. (więcej na ten temat: www.rp.pl/artykul/134361.html )
  Badania pokazują, że następujące po sobie zjawiska ocieplenia i oziębienia klimatu są trwale wpisane w historię Ziemi. Człowiek nie miał na nie wpływu w przeszłości (gdyż jako gatunek nie istniał) i nie ma wpływu obecnie.( http://video.google.pl/videoplay?do cid=-6609381536162671264 )
  Naukowcy udowodnili, że to nie wzrost stężenia dwutlenku węgla i metanu w atmosferze prowadzi do wzrostu temperatury planety, lecz odwrotnie: to wzrost temperatury prowadzi do wzrostu stężenia co2 w atmosferze. Natomiast wzrost temperatury jest wywoływany cyklicznymi zmianami aktywności słońca. Ponieważ w wyniku przemysłowej działalności człowieka, uwalniana jest do atmosfery pewna ilość CO2, więc część naukowców sądziła naiwnie, że to człowiek jest sprawcą globalnego ocieplenia na Ziemi. Przedstawione badania rozwiewają ten mit. Planeta Ziemia wkracza w kolejny w ciągu ostatnich 800 tysięcy lat, ósmy już cykl ocieplenia i my ludzie nie jesteśmy ani sprawcami tego zjawiska, ani też nie jesteśmy w stanie mu w żaden sposób przeciwdziałać.
  Przedstawione badania powinny otrzeźwić polityków, gotowych sprowadzić na własne społeczeństwa biedę jako efekt uboczny ich „walki” z globalnym ociepleniem. Narzucane przez nich coraz to ostrzejsze normy emisji co2 przez przemysł, prowadzą do gwałtownego wzrostu kosztów produkcji, co czyni te przemysły nie konkurencyjnymi wobec azjatyckich fabryk. Efektem jest bezrobocie i drożyzna.
  W szaleństwie „walki” z globalnym ociepleniem, ochoczo biorą udział polscy politycy, przez co mogą oni doprowadzić do ruiny cały polski przemysł, zaś na społeczeństwo sprowadzić plagę bezrobocia, nędzy i emigracji. Według zgodnej opinii ekonomistów, chcąc sprostać unijnym normom emisji co2, polskie elektrownie będą zmuszone podwoić ceny energii w ciągu kilku najbliższych lat, aby pozyskać środki na gigantyczne inwestycje ekologiczne! A to oznacza gwałtowny wzrost kosztów produkcji w całym przemyśle i usługach! Działania takie są tym bardziej bezsensowne, że cały polski przemysł wytwarza i emituje do atmosfery tylko kilka procent co2, w stosunku do emisji tego gazu przez Chiny i Indie.
  Czy politycy europejscy (w tym polscy) walcząc z wiatrakami (czyli z globalnym ociepleniem klimatu na który ludzkość nie ma wpływu) zniszczą własne przemysły i pogrążą w biedzie społeczeństwa które wyniosły ich do władzy? Czy ludzie ci mają świadomość, że realizując swoje chore fobie niejako niechcąco współuczestniczą w budowie gospodarczych potęg Chin i Indii, które ani myślą poddać się dyktatowi szaleńców „ekologów”?
  Pierwszymi ofiarami walki z globalnym ociepleniem, staną się w Europie najbiedniejsze państwa UE, w tym Polska. Zmuszone do gigantycznych inwestycji „ekologicznych” oraz do zakupu praw do emisji co2, państwa te staną się bankrutami i żebrakami Europy!! A ocieplenie klimatu i tak nastąpi, kpiąc sobie z wariatów zawracających kijem Wisłę!

  Anthony Ivanowitz

  18. maja. 2008r
 • 2008-05-19 00:46 | Alik kot Jarka

  Prosze sprawdzic przepowiednie Klubu Rzymskiego i porownac z rzeczywistoscia.

  Tak samo jest teraz z GW.
  NASA zmienila temp na swoich stronach WWW by zgadzaly sie jej zalozeniami o GW.
  Prosze tez poszukac w jakich miejscach dononyane sa pomiary i jakim sprzetem.
  Waro tez sprawdzic dlaczego dopiero na grozbe sprawy sadowej IPCC wycofala ze swojej WWW nazwiska osob ktore maja przeciwne zdanie.

  A moze by tak sie zajac wirojacymi plastykowmi smieciami na olbrzymich obszarach wschodniego i zachodniego pacyfiku ?
  To moze miec rzeczywisty wplyw na zmiany klimatyczne bo zmiena charekterystyke olbrzymiej polaci oceanu.
  Dlaczego milczy sie o radioaktywnej pozostalowsci po broni DU w Jugoslawi, Iraku,
  Afganistanie ?
 • 2008-05-19 17:08 | Kuba

  A co ma Afganistan do globalnego ocieplenia? Jakieś lewicowe kompleksy USA? Szkoda, że oni istnieją dopiero 250 lat, bo trudno ich obciążyć za cale zło, które było wcześniej. ;). No ale odkąd powstali to już odpowiadają za wszystko. Włącznie z ostatnim trzęsieniem ziemi w Chinach. Prawda?
 • 2008-05-19 21:52 | Ryszard Dudziuk

  Oczywiscie ze to jest globalne oglupienie. To jest typowy temacik zastepczy, aby odciagnac uwage od prawdziwych, autentycznie niewyobrazalnie wilekich problemow swiata, o ktorych sie nie mowi, albo mowia sobie cichaczem tacy, ktorych wielkie media ignoruja. Byly i beda zlodowacenia, ocieplenia, ale wywolane wcale nie przez czlowieka. W Iraku i Afghanistanie na koszt milionow podatnikow, co nie potrafia uciec z dochodami do raju podatkowego, robi sie poligony doswiadczalne, a w Sudanie i Somalii umieraja codziennie, wlasnie, ile, nikt dokladnie nawet nie wie... Ciekawe kiedy wreszcie ktos glosno powie o tym globalnym oglupieniu..
  Pozdrowienia
 • 2008-05-20 11:23 | dan

  Pierwszymi ofiarami walki z globalnym ociepleniem, staną się w Europie najbiedniejsze państwa UE, w tym
  Polska. Zmuszone do gigantycznych inwestycji „ekologicznych” oraz do zakupu praw do emisji co2,
  państwa te staną się bankrutami i żebrakami Europy!! A ocieplenie klimatu i tak nastąpi, kpiąc sobie z
  wariatów zawracających kijem Wisłę!
  Patrząc trochę do tyłu ,to pierwszymi ofiarami były stworzenia ,które zamieniały się w gigantyczne wytwornice metanu i przeobraziły skład atmosfery do takiego stopnia ,że zaczęły ginąć. Masowa konsumpcja i potrzeby społeczności konsumujących ,,niedojadających"spowodują podobny efekt ,ale z nośnikami energii ,co na jedno ludziom wyjdzie.
 • 2008-05-22 15:20 | mo mo

  Iwanovitz, mądrze piszesz. Ale polit. poprawność karze politykom p ... inaczej. Przypomnę , że Grenlandia była w X i XI w. zieloną wyspą , skolonizowaną przez Wikingów. Wynieśli się w XV w. Nastąpiło "małe zlodowacenie" . Jak wiadomo samochodów i ciepłowni nie było. W XVII w. Szwedzi robili zimą popasy koni i mieli karczmy na zamarzniętym Bałtyku!!! Niestety, polit. durni politycy wpędzają nas w POTWORNE kłopoty. Za idiotyzmy z wiatrakami i likwidowaniem elektrowni cieplnych zapłacimy wszyscy. Za bipoliwa już płacimy zwyżką cen żarcia. Niestety , przodują w tym polit.-poprawni Niemcy.