Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Popatrz, zanim pooglądasz

(3)
Zbliżają się mistrzostwa Europy w piłce nożnej, wkrótce po nich będą igrzyska olimpijskie w Pekinie. To dla wielu wystarczające powody, by zmienić telewizor na nowy. A ponieważ jest to zakup na lata – podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.
 • 2008-05-18 19:02 | abc

  Re: Popatrz, zanim pooglądasz

  Powinno sie zalecac wstrzymywanie sie z zakupem za rok w Polsce bedzie telewizja cyfrowa a odbiornikow, ktore beda dopasowane do standardu, ktory bedzie w Polsce w tej chwili w sklepach jeszcze nie ma.
 • 2008-05-22 20:57 | bi

  Re: Popatrz, zanim pooglądasz

  to, czy telewizor ma kineskop, ekran plazmowy czy ekran LCD nie ma nic wspólnego z - jak to się określa w poradniku - "cyfrowością". O tym decyduje część odbiorcza, a nie pokazująca obraz. Również większość obecnych na rynku telewizorów nie-kineskopowych to odbiorniki wyłacznie analogowe, niezdolne do odbioru sygnału cyfrowego (pomijając już fakt, że te, analogowo-cyfrowe hybrydy, które ten sygnał odebrać potrafią, robią to według normy MPEG-2, a wiele wskazuje na to, że sygnał cyfrowy będzie w Polsce nadawany według normy MPEG-4; jeżeli tak sie stanie, to i te, obecne cyfrowe, w części cyfrowej będą bezużyteczne)
 • 2008-06-05 23:07 | M-sky

  Re: Popatrz, zanim pooglądasz

  Tak zwane hybrydy które posiadają tunery analogowe i cyfrowe (DVBT) czasami wyposażone są w gniazda na moduły CI i po zamontowaniu odpowiednich modułów zamienią się w dekodery w które będzie można włożyć kartę (jeżeli dostawca będzie sprzedawał same karty) do odbioru np. Cyfry+ czy N jeżeli te zaczną nadawać "naziemnie" lub do odbioru cyfrowych pakietów z sieci kablowych. Jeżeli chodzi o telewizory Full HD Sharp Aquos nie posiadające MPEG4 to jest to zwykłe niedbalstwo o klienta i wydaje mi się że kwestia rozesłania odpowiedniego oprogramowania przez producenta (drogą radiową jest to możliwe) pomoże, druga kwestia wyboru standardu DVBT w Polsce już dawno powinna zostać podjęta ze zwróceniem uwagi że zbyt duży skok technologiczny w TV może odbić się czkawką bo przecież abonament w naszym kraju płacą emeryci i renciści którzy nie
  będą pytać czy ten tuner obsługuje MPEG4? Więc znowu kogoś szlag trafi gdy po rozpakowaniu 46calowego LCD zobaczy na ekranie "odebrano niekompatybilny sygnał". Do póki więc standard nie zostanie nadany legalnie można wciskać w Warszawie telewizory z MPEG2, w których nie zobaczymy 12cyfrowych kanałów TV (w tym testHDTVN, TVPSport, Polsat) nadawanych z Pałacu Kultury, jedynie posłuchać będziemy mogli 3stacji Polskiego Radia. Podobno trwają prace na sprzedażą odpowiednich modułów które po zamontowaniu w slocie CI poradzą sobie z MPEG4, lecz jest to dopiero w powijakach i nie każdy moduł będzie współpracował z każdym telewizorem. Uff jak zwykle ktoś na tym bałaganie zarobi stosowne pieniążki. ;-)