Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Mniejszościowy rząd większości

(7)
Rząd Donalda Tuska ma poparcie ponad połowy Polaków, ale ustrojowo jest rządem słabym i będzie jeszcze słabszy, jeśli rządzący nie przełamią kryzysu, który już widać i czuć.
 • 2008-05-19 04:06 | Obserwator

  Re: Mniejszościowy rząd większości

  Tak, przeczytalem ten artykul w ostatniej "Polityce" i calkowicie sie z Panami zgadzam. To co mamy w tej chwili w Polsce, to nie jest nawet podobne do kohabitacji i tak dalej rzadzic sie nie da.
 • 2008-05-19 08:32 | mar1971

  TUSKU musisz pracować! dajcie to na okładkę!

  Czy za prezydenta Kwaśniewskiego takie żale panowie by wylewali na temat obstrukcji prezydenta????
 • 2008-05-19 12:18 | J.Lorkeiwcz

  Owszem, jesli chodzi o zawetowanie waznej ustawy w/s podatku liniowego to tak - bardzo wielu publicystow centrowych - takze z Polityki - mialo to Kwasniewskiemu za zle bo byla to decyzja koniunkturalna i niezgodna z jego wczesniejszymi deklaracjami, podobnie jak jego postawa "dobrego wujka" wobec zadan placowych gornikow.
 • 2008-05-19 14:20 | Fagno

  Re: Mniejszościowy rząd większości

  Zgadzam się z ogólną treścią artykułu. Podzielam zdanie na temat obstrukcyjnej tendencji prezydenta, oczywiście jest to uzasadnione politycznie - jednak nie można całego ciężaru braku postępów w reformie państwa, zrzucać na prezydenta. Uważam, że pan premier Donald Tusk wraz ze swoim rządem jest w stanie przełamać weto inaczej, niż odpowiednim poparciem w parlamencie, bo wystarczy sformułować merytorycznie dopracowaną do perfekcji ważną ustawę, oraz wprowadzić ewentualne poprawki proponowane przez PiS (o ile nie zmieniałyby jej sensu). Wtedy prezydent nie miałby zbyt dużego pola manewru, zwłaszcza gdyby do dyskusji w mediach przystąpili odpowiedni specjaliści, zwracający uwagę na treść a nie sztandar pod którym napisano projekt ustawy.
 • 2008-05-19 17:02 | Jogoda

  Re: Liberalizm w koalicji z polskim Ludem ?

  Koalicja Polskiego Stronnictwa Ludowego z Platformą jest bardziej sztuczna niż koalicja
  LPR-u z PiS-em. Jednak media udają , że nie widzą tej sztucznośći ?
  Platforma okazała się tak samo "wodzoska" jak PiS , a media udaja , że nie widzą tego podobieństwa. Nie przepadam za Liberałami, ponieważ idą czasy konfrontacji z silnymi przeciwnikami, jakimi są kraje religijne, takie jak kraje muzułmańskie i globalny Izrael.
  W konfrontacji z silnie umotywowanym przeciwnikiem liberałowie europejscy są na przegranej pozycji. Trzeba szybko wymienić rząd PO-PSL póki straty będą niezbyt wielkie.
 • 2008-05-20 03:21 | karatakus

  Re: Mniejszościowy rząd większości

  Poważne reformy (czy reforma może być nie poważna? NFZ? :P ) przeprowadza się na początku kadencji, bo przez 4ry lata ludzie zapomną. Później szanse na to, że posłowie spłodzą coś inteligentnego maleją wykładniczo.
 • 2008-06-01 04:57 | POLONIA-SAWA

  Re: Mniejszościowy rząd większości

  Dobry artykul , rzeczowy.
  Dziekuje